Ağustos Ayı Memur Personel Alımları

Kamu kurumları veya kamu kuruluşları yaptıkları duyurular ile kendi bünyelerine çok sayıda memur personel alımı yapıyorlar. Alımlar Ağustos ayında da devam ediyor. İşte Ağustos ayında Memur Personel Alımı yapan kurumlar.

Ağustos Ayı Memur Personel Alımları

Başvuruları Temmuz ayında başlamış veya Ağustos ayında yeni duyurusu yapılmış olan onlarca kamu kurum veya kamu kuruluş ilanı bulunmaktadır. Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerinde eksik bulunan memur personel ihtiyaçları için binlerce kamu personeli alımı yapmaktadır. Ağustos Ayı memur Personel alımı yapan kurumlar adaylardan bazı şartlar aranmaktadır. Adayların bu şartları taşımaları neticesinde başvuruları kabul edilecektir.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Ağustos ayında memur personel alımı yapan kurumlar adaylardan her zaman olduğu gibi genel şartlar arıyor. Adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, daha önce çalışılan kurumdan bir ceza almamış olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, alım yapılacak kadro seviyesine göre ve kadrosuna göre gerekli eğitim seviyesinde mezun olmuş olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli veya yaşlı aylığı almıyor olmak gibi şartlar aranmaktadır.

KPSS 50 PUAN İLE ALIM YAPILIYOR!

Bir çok kurumunda aranan şartların başında gelen Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı adayları oldukça zorlamaktadır. Ancak bir çok kurum KPSS şartı ile alım yapsa da bazı kurumlar alımlarında tecrübeye göre ve diğer şartları taşıması neticesinde kpss şartı aramaan alım yapmaktadır.

Ancak önemli kamu kurumları Malesef ki alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Kurumların belirlediği taban puanlar neticesinde adaylar en az belirlene puan seviyesinden puan almış olmaları gerekmektedir. Orman Genel Müdürlüğü ilannda ise adaylardan en az 50 puan almış olmaları istenmektedir. Diğer kuurumlar ise en az 60, en az 70 ve en az 80,85 gibi puanlarla alım yapıyor. İlan detayına göre ve kadro seviyesine göre adaylardani Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan aramaktadır.

BİR ÇOK KURUM SINAV YAPIYOR!

Kamu kurumları alım yaptıkları pozisyonlar için adaylara Giriş sınavı uygulamaktadır. Giriş sınavı kurumun belirlediği kadro sayısının katına göre belirlenen katı kadar adaya sınav yapılmaktadır. Sınav kurumunda belirleyeceği gibi sözlü, yazılı veya sözlü/ yazılı şekilnde yapılmaktadır. Adayların başvurularını gerçekleştirmeleri durumunda kurum tarafından yapılacak duyuruya göre sınava katılıp katılamıyacakları belirlenecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Ağustos ayı memur personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar, kurumun belirlediği başvuru tarihleri içerisinde istenilen belgeler ile birlikte başvurularını yapmalıdır. Başvurular kurumunda belirleyeceği gibi, şahsen, posta, e-posta ve online şekilde yapılıyor. Ancak başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular hiçbir şekilde kabul edilmemektedir.

AĞUSTOS AYI MEMUR PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR;

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Milli Savunma Bakanlığı

Yok

11000

01/12/17

TIKLAYIN

Milli Savunma

Bakanlığı

Yok

13000

01/12/17

TIKLAYIN

Savunma Sanayii Müsteşarlığı

KPSS 60

67

28/08/17

TIKLAYIN

Fırat Kalkınma Ajansı

-

8

15/09/17

TIKLAYIN

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Var

3

11/09/17

TIKLAYIN

Kamu Denetçi Kurumu

Var

5

19/09/17

TIKLAYIN

Adalet Bakanlığı

Var

300

05/09/17

TIKLAYIN

Celal Bayar Üniversitesi

Var

34

05/09/17

TIKLAYIN

Zafer Kalkınma Ajansı

-

10

29/09/17

TIKLAYIN

TSK Subay Alımı

KPSS 60

-

11/09/17

TIKLAYIN

TSK Astsubay Alımı

KPSS 60

-

11/09/17

TIKLAYIN

KKK, DKK, HKK Er Alımı

Yok

-

30/09/17

TIKLAYIN

KKK, DKK, HKK Erbaş Alımı

Yok

-

30/09/17

TIKLAYIN

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Var

12

22/09/17

TIKLAYIN

TSE

Var

40

02/10/17

TIKLAYIN

TOPLAM

-

24 Bin 479

-

TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 22:49

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemile
cemile - 2 yıl Önce

orman genel müd.alım var die ilan ediyorsunuz.oysa alım ertelendi.millet gerçeği okusun öğrensin düşüncesi yok sizde, yazık yazık haberlerinizi güncellemeden bile acizsiniz

zeliş
zeliş - 2 yıl Önce

bayan subay alımı olmuyorn-mu