Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 72 Memur Alımı İlanına Başvurular Başladı!

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 72 memur alımı ilanına başvurular başladı, peki detaylar nedir?

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 72 Memur Alımı İlanına Başvurular Başladı!

Ülkemizin önde gelen kamu kurumları arasında yer alan ve aralıklarla açık pozisyonları için memur ile personel alımı gerçekleştirmekte olan Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna ilan yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan ilana göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığının 72 memur alımı yapacağı öğrenildi. Peki Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı hangi pozisyonlar için 72 memur alımı gerçekleştirecek ve memur alımına ilişkin detaylar nedir? İşin Olsa ekibi olarak tüm bilgileri sizlere aktarıyoruz.

ALINACAK POZİSYONLAR NEDİR?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre kurumun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 72 memur alımı yapacağı müjdelendi. Peki alınacak pozisyonlar nedir? 42 Mühendis, 10 Tekniker ve 20 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) olmak üzere toplam 72 memur alımı gerçekleştirecektir. Peki detaylar ile başvurular nasıl yapılacak?

DETAYLAR NEDİR? BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı yukarıda verilen pozisyonlar için toplam 72 memur alımı yapacak. Peki detaylar nedir? Buna göre adayların en az önlisans mezunu olması gerekmekte olup a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Son başvuru günü olan 23 Şubat 2018 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.), Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak şartlarına sahip olması gerekmektedir. Başvurular 12 Şubat 2018 ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

RESMİ İLANI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE