Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alacak! Zabıt Katibi Ne İş Yapar Ne Kadar Maaş Alır?

Adalet Bakanlığı bünyesine çok sayıda zabıt katibi alımı yapılacak. Yapılacak olan alımlarda merak edilen konulardan olan zabıt katibi maaşı ve zabıt katibi ne iş yapar sorularına yanıt vermeye çalıştık...

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alacak! Zabıt Katibi Ne İş Yapar Ne Kadar Maaş Alır?

Adalet Bakanlığı bünyesine çok sayıda personel alımı yapılıyor. Yakın zaman içerisinde de yine bakanlık bünyesine farklı kadrolarda çok sayıda personel alım ilanı yayımlanacak. Kamuoyuna yansıyan personel alım müjdesini daha önce yaptığımız haberlerde sizlere ulaştırmaya çalışmıştık. Yayımlanacak bu personel alımlarından anında haberdar edilmek isterseniz isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımı yapacak

Gündeme taşıdığımız daha önceki haberimizde Adalet Bakanlığı bünyesine çok sayıda zabıt katibi alımı yapılacağına değinmiştik. İlgili haberimizde yine Adalet Bakanlığı' nın yaklaşık olarak 15 bin memur personel alımı yapacağını ve bu alımlarda zabıt katibi kadrosunun yanı sıra, İnfaz koruma memuru (İKM), mübaşir ve şoför kadrolarına da alımların söz konusu olacağını aktarmıştık. Adalet Bakanlığına yapılacak tüm alımlar ve kadro sayıları hakkında bilgi almak için buraya TIKLAYINIZ.

Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımı, zabıt katibi ne iş yapar ve zabıt katibi maaşı ne kadar?

Adalet Bakanlığına yapılması planlanan personel alımında zabıt katibi kadrosu çok sayıda kişiye istihdam imkanı olacak. Lisans, önlisans ve lise düzeyinden binlercekişilik zabıt katibi alım ilanı yayımlanacak. Bu ilana başvuracak adayların alacakları maaş ne kadar olacak? Adalet Bakanlığında görev alan zabıt katipleri maaşları aylık 3 bin TL civarında seyretmektedir. Görev alan katibin bekar, evli ya da çocuk sahibi olması bu tutarda oynamalara neden olabilmektedir. Zabıt katipleri Adalet Bakanlığı bünyesinde hem adliyelerde hem de ofiste çalışmalar gerçekleştirebilmektedir. Zabıt katipleri mahkemelerde duruşmaları ve yazışmaları takip etmek, hazırlamak, keşif heyetiyle birlikte keşife çıkmak ve buradaki işlere yardım etmekle yükümlüdürler. Zabıt katibi pozisyonunda yer alınan kurumun bulunduğu şehir ya da pozisyonu gibi nedenlerden dolayı iş yükünde artış veya yükseliş meydana gelebilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat topçu
Sedat topçu - 3 yıl Önce

Yas siniri nedir acaba

medet
medet - 3 yıl Önce

bu saatten sonra alsalar bile boş , 35 yaş hayatımı karartı.