Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 90 Mübaşir Alımı Müracaatları Sona Eriyor!

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta ilan edilen bildiride en az lise mezunu 90 mübaşir alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre müracaatlar sona eriyor.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 90 Mübaşir Alımı Müracaatları Sona Eriyor!

Önemli kamu kurumları arasında yer alan ve ihtiyaçlar doğrultusunda memur, personel, sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlamakta olan Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde hazırlamış olduğu sözleşmeli personel alımı ilanını kamuoyuna duyurdu. Buna göre Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 90 kişilik mübaşir alımı yapıyor.

İlgili mübaşir alımı ilanı Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanmış olup müracaatlarda başlamıştır. Buna göre toplam 90 kişilik mübaşir alımı yapılıyor. Peki mübaşir alımı için aranacak şartlar nedir, kimler başvuru yapabilir.

ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise ve dengi okul mezun olmak
2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak (Mezuniyete göre lisans, önlisans ve lise)
Sicili temiz olmak
35 yaşını tamamlamış olmamak

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 90 kişilik mübaşir alımına ilişkin tüm detaylar yukarı da verilmiştir. Peki adaylar nasıl başvurularını nasıl yapabilir. Buna göre müracaatlar 5 Eylül 2017 mesai saatlerinin sona ermesi ile bitmektedir. İstanbul iline mübaşir için 40 kişilik, Ankara ilin mübaşir kadrosuna 40 kişilik ve İzmir iline mübaşir kadrosu için 10 kişilik kadro ayrılmıştır. Adaylar buna göre başvurularını gerçekleştirebilir. Müracaatlarını yapmak isteyen adayların aşağıda yer almakta olan linkleri takip etmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

DİĞER İLANLARI BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selbi
Selbi - 2 yıl Önce

Neden yaş sorunu var. Ben aslında 84 doğumluyum ama kimliğimde 81 yazılmış. Biz 4 kardeşiz ve küçük hariç diğer üçümüzün kimlikleri ikişer yaş arayla birlikte çıkartılmış. Asıl soruna gelince ben lise mezunuyum ve önlisans ilahiyat fakültesi okuyorum. Mezun olmam için yalnızca arapça derslerini geçmem lâzım. Düz lise çıkışlı olduğum için bu derslerde zorlanmıyorum. Ben de çalışmak istiyorum. Sözleşmeli dahi olsa memur olmak istiyorum. Ama hiç umudum yok tabi.