Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımı İlanı Duyuruldu!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 250 mübaşir alımı ilanı yayımlandı. Peki aranacak şartlar nedir, kimler başvuru yapabilir.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımı İlanı Duyuruldu!

Adalet Bakanlığı açık pozisyonları için kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Adalet Bakanlığı ilanlar kurum tarafından hazırlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığına gönderilerek kamuoyuna yayımlanması sağlanmaktadır.

Adalet Bakanlığının yakın zaman içerisinde memur ve personel alımı gerçekleştirmesi beklenmekteyken sonunda müjdeli haber geldi ve ilan yayımlandı. Buna göre mübaşir alımı bekleyenlere de müjdeli haber verildi. Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 250 mübaşir alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 250 kişilik mübaşir alımı yapıyor. Peki aranacak şartlar nedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
Askerlik ile ilgisi olmamak ya da erteletmiş olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara sahip olan adaylar Adalet Bakanlığının 250 kişilik mübaşir alımı ilanına başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Mübaşir kadrosu için sözlü sınava alınacak kadronunu 10 katı kadar yani 2 bin 500 aday çağrılacaktır. Adaylar KPSS puanları ile müracaatlarını yapacaktır. Mülakatta başarılı olanların yerleştirme işlemleri yapılacaktır.

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığı 250 kişilik mübaşir alımı yapacak. Peki adaylar nasıl başvuru yapılacak. Buna göre adayların 13 Ekim 2017 tarihi ile 24 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 21:41

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE