Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alıyor!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerindeki adliyelerde istihdam etmek üzere en az lise mezun u toplam 2 bin 250 zabıt katibi alımı yapıyor. Başvurular başladı peki kimler başvurabilir, aranacak şartlar nedir.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alıyor!

Adalet Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan adliyeler açık pozisyonları için memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir. Adalet Bakanlığının en çok alım yaptığı kadrolardan bir tanesi zabıt katibi kadrosudur. Buna göre zabıt katibi ilanı ne zaman yayımlanacak derken sonunda ilan yayımlandı ve başvurular başladı.

Adalet Bakanlığına bağlı adliyelerde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 2 bin 250 kişilik zabıt katibi alımı yapılıyor. Peki zabıt katibi alımına kimler müracaat edebilir, şartlar nelerdir.

ARANACAK ŞARTLAR

Adalet Bakanlığı toplam 2 bin 250 kişilik en az lise mezunu zabıt katibi alımı yapıyor. Peki ilana kimler başvuru yapabilir, aranacak şartlar nedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
Askerlik ile ilgisi olmamak ya da erteletmiş olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak

Yukarıda aranacak olan şartlar hakkında bilgi verilmiştir. Peki başvurular nereden, nasıl ve ne zamana kadar yapılacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Adalet Bakanlığının 2 bin 250 kişilik en az lise mezunu zabıt katibi alımına başvuru yapacak olan adayların 13 Ekim 2017 - 25 Ekim 2017 tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptırması gerekmektedir. Kayıtların nasıl olduğuna dair aşağıda bilgi verilmiştir.

MÜRACAATLAR ve DETAYLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE