Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 194 Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Bitiyor!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu toplam 194 kişilik zabıt katibi alımı yapıyor. Buna göre başvurular bitiyor.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 194 Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Bitiyor!

Adalet Bakanlığı bilindiği üzere ihtiyaçları doğrultusunda kadrolara memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir. Alım ilanları Adalet Bakanlığınca hazırlanmakta olup kamuoyuna duyurulması için Devlet Personel Başkanlığı duyurular bölümü aracılığı ile yayımlanmaktadır.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile toplam 194 kişilik zabıt katibi alımı yapılacağı belirtildi. Buna göre toplam 194 kişilik en az lise mezunu zabıt katibi alımı yapılıyor. Peki Adalet Bakanlığının zabıt katibi alımı ilanına kimler başvuru yapabilir ve detaylar nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
35 yaşını bitirmemiş olmak
Mezuniyetine göre KPSS puanına sahip olmak

ZABIT KATİBİ İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

*  Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

*  Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

* Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. 

BAŞVURULAR

Yukarı da en az lise mezunu 194 kişilik zabıt katibi alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği tüm nitelikler belirtilmiştir. Başvurular 5 Eylül 2017 mesai saatlerinden sonra bitecektir. Adayların aşağıda ki link dahilinde müracaat detaylarını öğrenmesi gerekmektedir.

RESMİ İLANI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

DİĞER İLANLARI BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE