Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri 4 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığına bağlığı Ceza ve Tevkifevleri kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 4 bin infaz koruma memuru alımı yapacak. Alım tarihleri açıklandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri 4 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı bünyesinde bağlı bulunan Ceza ve Tevkifevleri kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere infaz koruma memuru alımı yapacağı beklenmekteydi. Bilindiği gibi KHK ile çıkan kararların arasında uzman çavuşluktan istifa edenlerin infaz koruma memuru olabileceği belirtilmiş. Önümüzde ki sene Haziran ayına kadar alım ilanının yayımlanması beklenirken konu hakkında bildiri yayımlandı ve Ceza ve Tevkifevleri kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 4 bin infaz koruma memuru alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nedir? İşte detaylar.

Başvuru Tarihi Ne Zaman

Adalet Bakanlığı bünyesinde ki Ceza ve Tevkifevleri 4 bin infaz koruma memuru alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Başvuru tarihi ne zaman? Yayımlanan bildiriye göre başvuru yapmak isteyen adaylar 12 Aralık 2016 tarihi ile 23 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuru yapması gerekmektedir. 

Başvuru Şartları Nedir

Ceza ve Tevkifevleri 4 bin gardiyan alımı yapacak. Peki başvuru şartları ve adaylarda bulunması gereken nitelikler nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
Sözleşme süresinde uzman çavuşluk mesleğini yapmış olmak
20/10/2016 tarihine kadar istifa etmiş olmak
Boyu 1.70 metreden kısa olmamak
En az lise mezunu olmak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Ceza ve Tevkifevleri tarafından aranmakta olup başvuru yapmak, detayları öğrenmek isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maruf
Maruf - 5 yıl Önce

Biz kpss sinavina calistik 1 sene boyunca bizim sucumuz ne neden biz bas vuramiyoruz

efe
efe - 5 yıl Önce

ya bu saçmalıklar ne zaman bitecek uzman çavuşları infaz koruma alıyorsunuz ve yeniden uzman alıyorsunuz bu ne şimdi madem yapmayacan niye başkasının hakkını yedin uzman oldun olma arkadaş kaç kişinin hayalindeki mesleği işgal et sonra çık ordan.birde 2 yıl diyor olmadı 1 aya sonra geçsin.o zaman ogretmenleri bankaya imamları ogretmenlige yok doktorları muhendislige alalımda alalım ne bu böyle kardeşim ne zaman bitecek bu saçmalıklar

asdfgh
asdfgh - 5 yıl Önce

en az iki yıl uzman erbaş olarak çalışmakmı gerekşyor başvuru için en az lise mezunu hiç çalışmamış olanlar başvuru yapamıyormu

asdafghhh
asdafghhh @asdfgh - 5 yıl Önce

sınava 2 sene uzman çavuşluk yapmadan giremiyormuyuz nasıl bir sistem bu