Adalet Bakanlığı Bin 500 Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı yapacak. İlan yayımlandı.

Adalet Bakanlığı Bin 500 Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığının bilindiği üzere bin 500 kişilik hakim ve savcı kadrosu için atama yapması beklenmekteydi ancak ilanın ne zaman yayımlanacağı konusunda her hangi bir duyuru olmadığı için adaylar sabırsız bekleyişlerini sürdürmekteydi.

Sonunda Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan hakim ve savcı alımı ilanı kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığının duyurular bölümü aracılığı ile yayımlandı. Buna göre bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı yapılacağı öğrenildi. Peki hakim ve savcı alımına ilişkin detaylar nedir.

SINAV BAŞVURULARI

Adalet Bakanlığı bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı için sınav başvurularını adaylar 1 Kasım 2017 - 8 Kasım 2017 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirebilecek. Geç sınav başvuru tarihi 20 Kasım 2017 olarak belirtildi. Peki yazılı yarışma sınavı ne zaman yapılacak.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre yazılı yarışma sınavının 24 Aralık 2017 tarihinde Ankara'da yapılacağı belirtildi. Sınav sabah saat: 10.00'da başlayacak ve 130 dakika sürecektir. Adayların yine sınav salonuna 15 dakika önce gelmesi gerekmektedir. 

Başvuru yapacak olan adayların hukuk fakültelerinden mezun olması gerekmekte olup bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı için toplam mülakata 4 bin 500 kişinin çağrılacağı belirtildi. Mülakata hak kazanacak olan adayların yazılı yarışma sınavından olabildiğince yüksek puan alması gerekmektedir. Bin 500 hakim ve savcı alımı için başvuruların 1 Kasım 2017 - 8 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmesi gerekmektedir.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE