Adalet Bakanlığı Alım Yapacağı Kadro Sayısını Bin Kişi Artırdı

Adalet Bakanlığı alım yapacağı hakim ve savcı kadro sayısını bin kişi daha artırdı. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı Alım Yapacağı Kadro Sayısını Bin Kişi Artırdı
Adalet Bakanlığı her sene boş pozisyonları doldurmak için personel alımı yapmaktadır. Genel olarak alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yapılmaktayken aynı  zamanda yıl içerisinde yayınlanan ilan bildirileri ile boş pozisyonların doldurulması içinde personel alımları yapılmaktadır. Adalet Bakanlığı her sene binlerce istihdam sağladığı için mezunların genel olarak takip ettikleri bakanlıklar arasında yer almakta olup 1 Temmuz tarihi ile yayınlanan ilan bildirisi ile toplam bin 200 savcı ve hakimin alınacağı duyurulmuştu. Dün akşam saatlerinde yayınlanan son dakika bildirisi ile alım yapılacak olan kadro sayısına ek olarak bin kişilik daha kadro eklendiğini ve toplam bin 200 hakim savcı yerine, iki bin iki yüz hakim ve savcı alımı yapılacağı duyuruldu.

Bin Kişilik Kontenjan Artışı

Adalet Bakanlığı bin kişilik ilave kontenjanı neden açtığı bilinmiyor ancak Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin 15 Temmuz 2016 akşamı askeri darbe girişiminde bulunması ile yurt genelinde soruşturmaların devam ettiği ve yine FETÖ ya da diğer örgütlere bağlantılı olduğu düşünülen hakim ve savcıların görevden alınmalarının ya da tutuklanmalarının bin kişilik ilave kontenjan açılmasında etkili olduğu belirtilmektedir. Alınacak olan 2 bin 200 personel için Adalet Bakanlığı toplam 6 bin kişiyi mülakata çağıracak ve bu kişilerin tamamı Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve üzeri puan almış olacak. 70 ve üzeri puan almış olan aday sayısının 6 bin kişiyi bulmaması ile Adalet Bakanlığı daha az personeli mülakata çağıracak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya Ersoy
Hülya Ersoy - 4 yıl Önce

Lütfen artık lisans kimya mezunlarına da kamuda kadro açın, tüm alımlara bakıyorum bir kurumda kimya almaz mı arkadaş !!

Hülya Ersoy
Hülya Ersoy - 4 yıl Önce

Lisans Kimya mezunu da alın artıııkkkk !!

Biyolog
Biyolog - 4 yıl Önce

Kimya mi? Son on yılda kaç tane biyolog alındığını hiç söylemeyeyim biz ölelim o zaman...