Adalet Bakanlığı 445 Mübaşir Alacak

Adalet Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Adalet Bakanlığı bünyesindeki mübaşir ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli olarak mübaşir alacak.

Adalet Bakanlığı 445 Mübaşir Alacak
Adalet Bakanlığı 19 Ağustos 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki Mübaşir ihtiyacını karşılamak için 445 adet Sözleşmeli Mübaşir alacak. Alımlar uygulamalı ve sözlü olarak sınav ile gerçekleşecektir. 

Alımlarda Lisans Mezunları için 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türü, Önlisans Mezunları için 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türü ve Ortaöğretim mezunları için Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden puan alan adaylar alınacaktır. 

ARANAN ŞARTLAR:
  • T.C. Vatandaşı olan adaylar,
  • Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar,
  • İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 29 Ağustos 2016 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları içinKPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans mezunları için 1 Ocak 1981, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar),
  • 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48 inci maddesindeki 1-A/5 maddesindeki şartları taşıyan adaylar,
  • Görevini Devamlı Yapmasına engl olabilecek olan herhangi bir sağlık durumuna sahip olmayan adaylar,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
  • Yapılacak arşiv araştırmasından olumlu sonuç verecek olan adaylar,
  • En Az Lise Mezunu veya Dengi Okul Mezunu olan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 22 Ağustos 2016 tarihi ile 05 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular, sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca Buraya Tıklayarak İlanın Tam Metnini İnceleyebilir ve sınav hakkında ve diğer konular hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
karahan
karahan - 5 yıl Önce

kpss puani kac olacak

Ayşe...
Ayşe... - 5 yıl Önce

Hangi iller var bilgisi olan var mı tercih yapabiliyormuyuz

ayşe
ayşe - 5 yıl Önce

sonuçlar ne zaman açıklanıyor..