Adalet Bakanlığı 400 Memur Personel Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı yayımlamış olduğu duyuruya göre Naklen memur personel alımı yapacak. Toplamda 400 kişinin nakli yapılacak ve adayların bu yönde sınava katılmaları gereklidir. Sınav başvuruları devam etmekte ve şartları haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı 400 Memur Personel Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adalet Bakanlığı memur personel alımı için bir duyuru yayımlamıştı. İlgili duyuru Resmi gazete'de Ocak ayının son günlerinde yani 30 Ocak 2019 tarihinde yayımlanmıştı. Adaylar henüz başvurularına başlamadı ancak başvurular Mart ayının ilk haftasında başlayacak ve adayların başvuru yapabilmeleri için belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere detayları aktarıyoruz.

İLANIN DETAYLARI:

Adalet Bakanlığı icra katipleri arasında yapılacak sözlü ve yazılı sınavlar sonucunda naklen 400 icra müdür yardımcısı alacak. Söz konusu sınavlarda başarılı olan adaylar işlemleri yapılacak. Adayların bu sınava başvuru yapabilmeleri için belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

SINAV YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı öncelikle yazılı sınav yapacak. İlgili yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ( ÖDSGM ) tarafından yapılacak olan sınav 110 dakika sürecektir. İlgili sınav 04 Mayıs 2019 tarihinde Ankara'da saat 10:00 da yapılacak.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

400 icra müdürü yardımcısı alımına başvuru yapacak adaylardan, Yapılacak denetimler sonucunda hakkında düzenlenen raporun olumlu olmak, Adalet meslek yüksek okulu, hukuk fakültesi mezunu, meslek yüksek okulların adalet bölümü veya meslek eğitimi almış ön lisans programı veya en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış olmak veya bunlara denkliği olan yabancı okullardan mezun olmuş olmak ve İcra kâtibi kadrosunda 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla fiilen en az bir yıl çalışmış olmak şartları aranacaktır.

Söz konusu sınava Engelli olan adaylardan başvuru yapabilecek olup durumunu başvuru sırasında icra müdür yardımcılığına geçiş sınavı bilgi formunda belirtmesi, ayrıca engel durumunu belirtir sağlık kurulu raporunun veya engelli kimlik kartının kurum onaylı bir örneğinin başvuruya eklemesi gereklidir.

SINAVA BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Naklen memur personel alım ilanı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 04 Mart 2019 tarihi ile 08 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir.Başvuruda bulunan adaylar için Bakanlık tarafından bir inceleme yapılacak ve çıkan sonuca göre sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 26 Mart 2019 tarihinde www.adalet.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 09:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bircan Duman
Bircan Duman - 2 yıl Önce

Ben adalet meslek lisesi mezunuyum. Zabıt katipligi teknisyenliği Diplomam var başvuru hakkım varmı acaba?

Özlem
Özlem - 2 yıl Önce

Beden ışcısı alınmayacakmı

Melek
Melek - 2 yıl Önce

Katipler arasından mi alıyor.adaletten mezun planları almıyor mu