Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıta Katibi Alımı 2018

Adalet Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesine 4 bin 771 kişilik boş pozisyon ile Zabıt Katibi alımı yapacağını belirtti. Alım şartları ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıta Katibi Alımı 2018

Adalet Bakanlığı yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde memur personel alımı yapacağını belirtti. Toplamda 5 bin 493 kişilik boş kadro verildi ve bu yönde Adalet Bakanlığı bu boş kadronun 4 bin 771 ini Zabıt katibi adaylarına verdi. Buna göre Zabıt katibi olmak isteyen adaylar Bakanlık tarafından aranan nitelikleri taşımaları ve başvuru süreleri içeirsinde başvurularını yapacak Bakanlık tarafından yapılacak Sözlü ve Uygulamalı sınavdan başarılı olmaları gerekmektedir. 

Adayşarın söz konusu olan uygulaalı ve sözlü sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme SInavından en az 70 puan almış olmaları ve yaplacak sıralamada kado sayısının 20 katı kadar aday içerisinde olmaları gerekmektedir. Söz konusu Zabıt Katibi pozisyonu için sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 27 Haziran 2018 tarihinde ilan edilecek ve sözk onusu ilanda adı geçen adaylar 09 Temmuz 2018 tarihinde saat 09:00 'da uygulamalı sınava katılacaklardır.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı Zabıt katibi pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan, Türk Vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak Arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Son başvuru günü itibar ile 19 yaşını doldurmuş olmak ve Merkezi Sınavın yapıldığı yılın ( KPSS 2016 ) ocak ayı itibari ile 35 yaşını bitrmemiş olmak şartları aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan pozisyon için, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Ayrıca uygulama sınavından en az bir hafta önce Adalet bakanlığı resmi sitesinde ilan edilecek yazıılı metinler arasından herhangi birisi sınavda sorulacak verilecek olup adayların bu yazıları en az 3 dakika içerisinde 90 kelime yazmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 21 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 11 Haziran 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, sınavın yapılacağı EK-1/A,B,C,D,E listelerde belirtilen adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. AŞağıda ilanın tam metnine ulaşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Ayrıca Adalet bakanlığı memur alımı ilanlarını devamlı takip etmek için ve gelişen haberleri takip etmek için İŞİN OLSA Mobil Uygulamasını indirerek anlık bildirim alabilirsiniz. İŞİN OLSA Mobil Uyguamasına Buradan Ulaşınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ulvî yılmaz
Ulvî yılmaz - 1 yıl Önce

Su puanı 60 yanında bizde geliriz girelim.son umudumuz buydu onu yok etmeyin.ak parti uyesiyim beni pişman etmeyin

paşa
paşa - 1 yıl Önce

emeklilik için 60 diyen zihniyet 35 üstü nü erken mi emekli edeceksiniz

Yasin cosgungonul
Yasin cosgungonul - 1 yıl Önce

Bence CTE yapilacak olan memur alimini PÖH alimi gibi genclerimizden ve sporcularimizdan yapsaniz bence daha mantikli olur en azindan genc ve sporcu hezaman atik ve diridir saygilarimla

VEKİL
VEKİL - 1 yıl Önce

Adaylardan pozisyon için, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. BEN İKTİSAT MEZUNUYUM UNIRVESITE DE BİLGİSAYAR DERSİ ALDIK GECERLİ Mİ

35
35 - 12 ay Önce

neden yaş bizim kaderimiz