Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 300 kişilik memur alımı ilanı yayımladı. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak detaylar nedir.

Adalet Bakanlığı 300 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığının ne zaman sözleşmeli personel, memur alımı yapacağı merak ile beklenirken sonunda müjdeli haber geldi. Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan memur alımı ilanı kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyuruldu.

Buna göre Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 farklı pozisyon için toplam 300 kişilik sözleşmeli personel, memur alımı yapacak. Peki Adalet Bakanlığı hangi pozisyonlar için alım yapacak ve detaylar nedir.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Zabıt kâtibi - 194 Personel

Sözleşmeli mübaşir - 90 Personel

Sözleşmeli teknisyen - 16 Personel

Yukarıda Adalet Bakanlığının hangi pozisyonlar için kaç kişilik memur ve personel alımı yapacağına ilişkin detaylar verilmiştir. Peki adaylardan zabıt katibi, sözleşmeli mübaşir ve sözleşmeli teknisyen kadroları için aranan şartlar nelerdir.

ARANACAK ŞARTLAR

ZABIT KATİBİ İÇİN:

*  Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

*  Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

* Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. 

MÜBAŞİR İÇİN:

* En az lise veya dengi okul mezunu olmak

TEKNİSYEN İÇİN:

* En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Yukarıda ki şartlara ek olarak adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve puan almış olması da gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Başvurular 17 Ağustos 2017 tarihinde başlamış olup adayların 5 Eylül 2017 tarihine kadar kesin müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Aşağıda ki resmi bildiriyi inceleyebilirsiniz.

DİĞER İLANLARI BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mus
mus - 3 yıl Önce

hiç boşuna heyecanlanmayın anlayan anlar

Enes
Enes - 3 yıl Önce

82.41 puan mübaşir olur muyum inşAllah bu alımda

FİLİZ ALTUNTAŞ
FİLİZ ALTUNTAŞ - 3 yıl Önce

BAŞVURU NEREDEN YAPICAZ

Gurbet
Gurbet - 3 yıl Önce

70 puanla nere basvuruyum

Gurbet
Gurbet - 3 yıl Önce

70 puanla nere basvuruyum

Gurbet
Gurbet - 3 yıl Önce

70 puanla nere basvuruyum bilgilendirin

2016 Kpss  diyorr
2016 Kpss diyorr - 3 yıl Önce

YA ARKADAŞ 2017 NİYE DEĞİLLL 2017 DE SINAV OLMADI MI NE ALAKAAA

cemal polat
cemal polat - 3 yıl Önce

resmi bildiride başvuru formu var,online başvuru formu nerde yazarmısınız