Adalet Bakanlığı 3 Bin 222 Gardiyan İnfaz Koruma Memuru Alıyor! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 3 bin 222 gardiyan (infaz koruma memuru) alımı yapıyor.

Adalet Bakanlığı 3 Bin 222 Gardiyan İnfaz Koruma Memuru Alıyor! En Az Lise Mezunu

Ülkemizin önemli kurumlarından olan ve en çok kamu personeli ataması gerçekleştiren Adalet Bakanlığı aralıklarla Maliye Bakanlığının vermiş olduğu onay doğrultusunda memur alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre Adalet Bakanlığı sonunda beklenen gardiyan, infaz koruma memuru alımı ilanını yayımladı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 3 bin 222 gardiyan (infaz koruma memuru) İKM alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir, kimler başvuru yapabilir.

ARANACAK ŞARTLAR

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  
Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  25/10/2017  itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,
Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

Yukarıda belirtilen şartlara adayların kesinlikle sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığı CTE 3 bin 222 gardiyan alımına ilişkin aranan şartlar ve detaylar verilmiştir. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi ve 25 Ekim 2017 tarihine kadar müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİ ve BAŞVURULAR BURADAN
GARDİYAN MAAŞ ve GÖREVLERİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 19:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
anılg
anılg - 2 yıl Önce

gardiyan olmak ıcın bile kpss şartı ıstıyor mahkumlara ders vericez sanki....