Adalet Bakanlığı 200 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı! Sonuç Ekranı

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda kamuoyuna aktarılan 200 personel alımına yönelik uygulanan sözlü sınav sonuçları açıklandı. Yoğun katılımın olduğu ilanın Adalet Bakanlığı sözlü sınav sonuçları hakkında tüm detaylar haberimizde...

Adalet Bakanlığı 200 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı! Sonuç Ekranı

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz aylar itibariyle ilgiyle ve yoğun katılımla takip edilen personel alım ilanı yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda şoför, avukat, sosyal çalışması, hizmetli, psikolog ve istatistikçi kadrolarına yönelik alımlar yapılmıştı. Yoğun ilgi gören ve binlerce başvuru alan Adalet Bakanlığı personel alımı ilanına KPSS puanı en az 70 olan adaylar başvuru yapabilmişti. Daha öncesinden yaptığımız haberlerde ilanın son başvuru tarihlerine, sözlü sınavlarına değinmiş, konuya yönelik bilgilendirmeleri sizlere ulaştırmıştık. Uygulanan sözlü sınavlar ve personel alım duyurusuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

Ciddi anlamda bir ilginin söz konusu olduğu ilanda 70 KPSS puanı olan adaylar başvuru yapabildiler. Yoğun katılımla gerçekleşen alımlarda, sözlü sınav aşamasına geçilmiş ve sözlü sınav sonrası adayların görevlerine başlatılacağı bilgisi aktarılmıştı. Bu bağlamda sözlü sınav süreci için heyecanlı bekleyişe giren adaylar, geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı 200 personel alımı sözlü sınavlarına da katılım sağladılar. Bakanlık tarafından yapılan bir son dakika açıklamasıyla, memuriyet kadroları kesinlik kazanan adaylar ve yedeklerin bulunduğu listelerin belli olduğu aktarıldı. Yapılan açıklamada adaylardan istenen belgelerin 26.11.2018 tarihine kadar ilgili birimlere teslim edilmesi gerektiği vurgulandı. İlgili evrakların teslim edilmesi durumunda adayların istedikleri yerlere yerleştirme işlemleri uygulanacağı da belirtildi. Konuya yönelik olarak yapılan açıklamanın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanacak tüm ilanlardan haberdar olmak ve başvurular hakkında detaylı bilgiler edinebilmek için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmenizi önermekteyiz. İlgili bağlantılara aşağıdan erişim sağlayabilirsiniz.

iOS: TIKLAYINIZ

Android: TIKLAYINIZ

SINAV SONUÇLARI

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
35
35 - 2 yıl Önce

bakanlık neden katiplik sınavlarında 35 yaş şartını kaldırmıyor

Beyza
Beyza - 2 yıl Önce

Başarılı yazıyorsa ail olarak kazanmışmı sayılıyoruz