Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı yayımladığı ilana göre bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini karşılamak üzere 2 bin 250 kişilik kadro ile Zabıt Katibi alacak. Başvurular 13-24 Ekim 2017 Tarihleri arasında.

Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı

Devlet Personel başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre, Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere Zabıt Katibi alımı yapacağını belirtti. Buna göre, Adalet Bakanlığı Adli yargıda görevlendirmek üzere 2 bin 250 Zabıt Katibi alacak. Adayların kadroya seçilmesi için Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan Yazılı ve/veya Sözlü sınav yapılacaktır. Alımı yapılacak adaylar sözleşmeli olarak alınacak olup 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesine göre ve Kamu Personeli Seçme Sınavına göre belirlenecektir.

ADAYLARDAN KPSS İSTENİYOR!

Adalet Bakanlığı alım yapacağı kadro için adaylardan 2016 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları şartı isteyecektir. Adaylar en az lise mezunu olmak zorundadır. Adaylardan Lise Mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan ve üstü puan almış olmaları gereklidir.

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK!

Yukarıda da bilgisini verdiğimiz gibi adaylarda Yazılı veya Sözlü sınav yapılacaktır. Adaylar başvurularını gerçekleştirmeleri durumunda yayımlanacak duyuru sonucunda sınava katılıp katılmayacakları belirlenecektir. Adayların KPSS puan sırasına göre değerlendirme yapılacak olup, kadro sayısının 20 katı kadar uygulamalı sınava çapırılacaktır. Duyuru 31 Ekim 2017 tarihinde Adliye sitesinde yayımlanacak olup adaylara ayrıca bilrim gönderilmeyecektir.  Duyuru sonrası ise çıkan sonuca göre adaylar 08 Kasım 2017 tarihi ile 14 kasım 2017 tarihler iarasında sınava gireceklerdir.

ADAYLARDAN ARANAN DİĞER ŞARTLAR:

Adalet Bakanlığı 2 bin 250 Zabıt Katibi ilanına başvuruda bulunacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak güvenlik ve Arşi araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Askerlik ile ilgisi bulunmamak veya askerliğini yapmış olmak, Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı bitibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek bir hastalığı yada rahatsızlığı bulunmamak şartları aranacaktır.

Ayrıca adaylardan kadroya göre, Fakülte veya yüksekokulların blgsayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlsans programı, adalet meslek lses veya dğer lse ya da deng okulların tcaret veya blgsayar bölümlernden mezun olmak, en az lse veya deng okul mezunu olup, daktlo ya da blgsayar dersn başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarh tbarıyla Mllî Eğtm Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verlen daktlo ya da blgsayar sertfkasına sahp olmak, Uygulama sınavından en az br hafta önce Bakanlık nternet stesnde lan edlecek yazılı metnler arasından, sınav sırasında her br grup çn komsyon tarafından çeklecek kura sonucu belrlenen ve adaylara yazılı olarak verlen br metnden daktlo veya blgsayar le üç dakkada yanlışsız en az doksan kelme yazmaları gerekmektedir. 

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 13 Ekim 2017 tarihinde başvurularına başlayacak olup, En geç 24 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, Adana, Ankara, Bursa, Denzl, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komsyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderlmek üzere herhang br adalet komsyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu başvuru şekli dışında, Posta yolu ile veya diğer iletişim yolları ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar ilanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. Bunu için aşağıdaki bağlantıları takip ediniz.

İlanın Tam Metni: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı

Ayrıca Android ve İOS uygulamalarımızı indirerek her an alımlar hakkında ve Adalet Bakanlığı ilanının hakkında son dakika gelişmelerinden haberdar olablirsiniz.

Andoid Uygulama İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

İOS Uygulama İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE