Adalet Bakanlığı 14.504 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı! Nasıl Başvuru Yapılır?

Kamuya memur personel alımı yapıyor. Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde memur alımı yapacağını belirtti ve toplamda 14 bin 504 kişilik kadro ile ilan yayımladı. Adaylar başvurularına bugün ( 21 Mayıs 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Peki kimler başvuru yapabilir? Nasıl Başvuru yapılır? İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı 14.504 Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı! Nasıl Başvuru Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Devlet personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesine farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapacağını belirtmişti. Bunun üzerine başvuruların başlamasını bekleyen adaylar için başvuru süreci bugün ( 21 Mayıs 2018 ) itibari ile başladı. Alımlar sözleşmeli olarak yapılacak olup, farklı alanlara alım yapılacaktır. Haberimizin devamından ilgili alım pozisyonlarına ve adaylardan aranan şartlara ulaşabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI ALIM KADROLARI:

Adalet Bakanlığı yayımladı ilanına göre bünyesine sözeşmeli olarak 5693, İcra katibi pozisyonunda 1344 ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7 bin 467 memur olmak üzere toplamda 14504 memur personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel pozisyonu için, Merkez ve Taşra Teşkilatında, 200 kişili kkadro ile alım yapacak. Adli ve İdari Yargıda ise, 5 bin 493 personel alacak. Buna göre adli ve idari yargı da, 4771 Zabıta Katibi, 527 Mübaşir, 27 Şoför, 99 Teknisyen ve 69 Aşçı alacak. Merkez ve taşra teşkilaıtı için ise Merkez Teşkilatına 10 Avukat, 20 istatikçi, 30 Şoför ve 40 Hizmetli alacak. Taşra Teşkilatına ise, 50 Psikolog ve 50 Sosyal Çalışmacı olmak üzere 200 Sözleşmeli Personel alacak. Adalet bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı ilanı hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Adalet bakanlığı bünyesine bir diğer ilan ile 1344 kişilik kadro ile İcra Katibi alacak ve ilgili ilana ulaşarak daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Adalet Bakanlığı'na bağlı olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine toplamda 7 bin 467 sözleşmeli personel alımı yapacak. Buna göre kadro dağılımı, 6 bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru, 49 Biro Personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURULAR BAŞLADI! NASIL BAŞVURU YAPILI?

Adalet Bakanlığı memur personel alımı başvuruları bugün ( 21 Mayıs 2018 ) itibari ile başladı! Buna göre adaylar başvurularını, Merkez ve Taşra Teşkilatına alınacak 200 personel için en geç 30 mayıs 2018 tarihine kadar ve Diğer alımlar için en geç 11 Haziran 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Adaylar başvurularını sadece bir ünvan için yapmaları gerekmektedir. Aynı anda farklı ünvanlara başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını, Adalet bakanlığıresmi internet sitesinden temin edecekleri Ek-1 Başvuru formu ile öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır. Bunun dışında yapılak hiçbir başvurular kabul edilmeyecektir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Adalet Bakanlığı adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunlaru için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya Askerlikle ilgisi bulunmamak, Yapılacak Güvenlik ve Arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, Merkezi Sınavın ( 2016 KPSS ) yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile bazı kadrolar için bazı kadrolar için 35 yaşını bitirmemiş olmak ve pozisyonuna göre belirtilen özel şartları taşımaları gereklidir.

Adalet bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlara ulaşmak için ve özel şartlara ulaşmak için ilanların tam metinlerini inceleyebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 200 Sözleşmeli Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7467 Sözleşmeli Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 1344 Adet İcra Kâtipliği Sözleşmeli perosnel alımı

Adalet Bakanlığı 5493 Sözleşmeli Personel Alımı

Ayrıca Adalet bakanlığı memur alımı ilanlarını devamlı takip etmek için ve gelişen haberleri takip etmek için İŞİN OLSA Mobil Uygulamasını indirerek anlık bildirim alabilirsiniz. İŞİN OLSA Mobil Uyguamasına Buradan Ulaşınız.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okan kardemir
Okan kardemir - 4 yıl Önce

Ya kardesim su kpss 70 olayi nedir kaldirin sunu. 2019 a girecez hala 2016 puaniyla adam aliyorlar.

Mert Osman
Mert Osman @Okan kardemir - 4 yıl Önce

Kaldırsınlar da 50 ile mi alsınlar kardeşim. Belirli taban puan olmalı, 2016 kpss ile alınması bencede yanlış.

Osman
Osman - 4 yıl Önce

Bu 35 yaş sınırını koyanların Allah belasını versin bu ne rezilliktir arkadaş ...yüksek olduysa iş bulamadiysak günahımız ne ..bunlar vatandaş degilmi....bunlar insan değilmi...

idris
idris - 4 yıl Önce

adalet bakanlığı özel tim mi yetiştirecek 65 yaş emekliliğin olduğu bir ülkede açıklaması olmayan bir durum 35 yaş sınırı

Hanife
Hanife - 4 yıl Önce

35 yaş sınırını aşamadınız bu ne kardeşim 40 yaş çok cidfi bir sorunmu oldu

Osman
Osman - 4 yıl Önce

Bu 35 yaş sınırını koyanların Allah belasını versin bu ne rezilliktir arkadaş ...yüksek olduysa iş bulamadiysak günahımız ne ..bunlar vatandaş degilmi....bunlar insan değilmi...

Ömer Kara
Ömer Kara - 4 yıl Önce

hala 2016 puanı istiyorlar 2018 sınavına girecez 2017 sınavına o kadar çalıştım yeterli puanı aldım bu yıl hiçbir yere başvuru yapamadım ruh sağlımızı bozacaklar

OSMAN KARATEPE
OSMAN KARATEPE - 4 yıl Önce

ADAYLAR HER DUYURU İÇİN Mİ BİR BAŞVURU YAPACAK YOKSA TÜM DUYURULAR İÇİN Mİ BİR TERCİH YAPACAKLAR

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

İyi güzel puan her şey fazla fazla var ancak hala üniversite okuyoruz. Askerlik şartı bizi eliyor direk napalım kardeşim anlamadım ben bu ülkede askere mi gidelim okul mu okuyalım yeter artık yordunuz be yordunuz. !!!!