Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Yapacak! CTE Personel Alımı Kadro Dağılımı Şekilleniyor!

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 10 bin personel alımı yapacak. Genel Müdür Şaban Yılmaz’ın verdiği müjdeye göre 2019 yılında infaz koruma memuru, büro personeli, sağlık memuru, teknisyen ve destek personeli kadrolarına alım yapılması planlanıyor.

Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Yapacak! CTE Personel Alımı Kadro Dağılımı Şekilleniyor!

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda cezaevlerinin durumu hakkında sunum yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz 2019 yılında 10 bin personel alımı yapmayı planladıklarını duyurdu. Cezaevlerinin doluluk oranı hakkında konuşan Yılmaz yapılacak personel alımı ile personel yükünün azaltılacağına değindi.

Adalet Bakanlığı’na Bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün 61 civarında personeli ile hizmet verdiği, cezaevlerinin doluluk oranının artması nedeniyle 10 bin personel alımı daha yapılacağının öğrenilmesi ile gözler alımın ne zaman yapılacağına çevrildi. 2019 yılının başlarında yapılması planlanan CTE personel alımı için kadro dağılımları da şekillenmeye başladı.

CTE PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Ceza ve Tevkifevleri 2018 yılında 7 bin 467 personel alımı gerçekleştirdi. Bu alımda yapılan personel alımına bakıldığında yeni alınacak 10 bin personel için 8 bin infaz koruma memuru alımı yapılması ifade ediliyor. Buna ek olarak kalan kontenjan için yaklaşık 100 katip, 500 sağlık personeli, 400 teknisyen, 500 şoför, 100 aşçı, 100 kaloriferci alımı olması bekleniyor. Bu tahminlerin netleşmesi için ilanın yayımlanması bekleniyor.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ceza ve Tevkifevleri 2018 yılı personel alımı için süreç devam ediyor. Mülakat sonuçlarının açıklanmasının beklendiği alımlarda yeni alımın mevcut alımdaki sonuçların açıklanmasından sonra olacağı bekleniyor. Bu yıl ve önceki yıllarda yapılan alımlara bakıldığında Mart – Nisan aylarında ilanın yayımlandığı göz önüne alındığında benzer tarihlerde alımların yapılması öngörülüyor.

Gelişmelerden ve İlan yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Aşağıda bağlantıları sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 21:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
karslı
karslı - 2 yıl Önce

bu ülkede 35 yaş sınırına takılan binlerce üniversite mezunu mağdur var. bakanlığın bu soruna çözüm bulması gerekiyor

35
35 - 2 yıl Önce

katiplikte otuz beş yaş sınırı kaldırılsın

Hale
Hale - 2 yıl Önce

Yas sarti 35 olsa ve 60 la alim olsa kötümü olur? Biraz insanlara firsat verseniz.

taner
taner - 2 yıl Önce

bu memlekette yaş şartı 35 olursa iş sizlik çok olur bu sebebten yaş şartını yükseltilmesi kpss puan 70 ten 60 düşürülmesi ve ilk öğretimden mezun olan lara kamuda iş verilmesi lazım saygılarımla

Suat
Suat - 2 yıl Önce

Kpss puanı 60 çekilse iyi olurdu

Qwerty
Qwerty - 2 yıl Önce

Kpss 60 a dusurulsun

FALANKES
FALANKES - 2 yıl Önce

ADALETSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILAN ALIM İSTEMİYORUZ TORPİLLİ OLANI ALIP DİĞERLERİNİ SAF DIŞI BIRAKMAK İNSANLIK DIŞI BİR İŞTİR....

Mağdur
Mağdur - 2 yıl Önce

Dayısı olmayanı almıyorlar dediler olur mu canım koskoca hukuk devletinin hukuk kanalında öyle iş mi olur dedim. Referansımız Allah dedim gittim yok Allah diyen yok dayın olacak. Dayısı olmayan boşuna başvurmasın gerçekten içler acısı gerçekten çok üzücü ama ne yazık ki sistem bu ve elimiz kolumuz bağlı. Allah denk getirsin diyeyim. Ama dayısı olmayan başvurusunu yapsın tabi ama boşuna ümitlenmesin aynı zamanda başka rızk kapısına koşsun. Ben 6-7 ay bekledim.