Açıktan Atama İle Binlerce Memur Alımları Devam Ediyor

KPSS şartlı ve şartsız olmak üzere kamu kurumları memur alımı yapmaya devam ediyor. KPSS 2016/2 ile atanamayan adaylar bu kadrolara başvuru yapabilir.

Açıktan Atama İle Binlerce Memur Alımları Devam Ediyor
Faaliyetlerine devam eden kamu kurum ve kuruluşları kendi bünyelerinde bulunan boş pozisyonların doldurulması için personel alımı yapmaya devam ediyor. Alımlar bu sene açıktan atama yöntemi ile yapılacak olup KPSS 2016/2 merkezi atama ile yerleşemeyen adaylar açıktan atama yöntemi ile atanmaya çalışmaya başladı. Buna göre faklı kamu kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce memur alımı yapıyor. Peki hangi kurumlar memur alımı yapıyor? Başvuru şartları nedir?

Hangi Kurumlar Kaç Memur Alıyor

Açıktan atama yöntemi ile kamu kurumları binlerce memur alımı yapıyor. Peki hangi kurumlar toplam kaç memur alımı yapacak. Adalet Bakanlığı bünyesine bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 978 personel alımı yapacak.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzer 111 teknisyen alımı devam ediyor. Yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı son başvuru tarihi 11 Ocak 2017 olduğu alımlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığının alım ilanı devam ettiği gibi Maliye Bakanlığının da 100 personel alımı yapacağı gündemdeydi. Bu kadroya da başvuru yapmak isteyen adayların Maliye Bakanlığının resmi internet sitesinde bulunan personel alım ilanlarını incelemesi ve müracaat etmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur
Aynur - 5 yıl Önce

Hep yalan milletin gururu ile oynaniyor

HÜSEYİN
HÜSEYİN - 5 yıl Önce

Arkadaslar sunu söylemek iştiyorum ben bir teknikerim ve devlet teknisyen alımı cok yapıyor ama hiç tekniker almıyor madem meslek yüksek okulları kapatılsın keşke okumasdım simdiye atanmıstım..

Mustafa Aydemir
Mustafa Aydemir - 5 yıl Önce

VI NC belgem var güvenlik kimligimvar 37yasindayim kpss tr girmedim devlet işi istiyorum 05437862803