7 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Başvuruları Sürüyor!

Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan duyuru ile 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Peki aranan şartlar ile diğer detaylar nedir?

7 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Başvuruları Sürüyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile kamuya yeniden bekçi kadrolarının getirildiği açıklanmış ve geçtiğimiz sene toplam 7 bin kişilik atama yapılmıştı. Buna göre bu sene yapılacak alıma ilişkin Polis Akademisi Başkanlığınca duyuru gelmiş ve resmi açıklama 8 Haziran 2018 tarihinde açıklanarak 73 farklı ile toplam 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Buna göre en az lise mezunu adayların başvuru yaptığı 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanında adaylar ilana yoğun rağbet göstermeye devam etmektedir. Peki 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylardan aranan şartlar nedir, nasıl başvuru yapılır?

ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden 7 bin bekçi alımı ilanı yayımlandı. Peki aranan şartlar nedir? Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, askerlik ödevini tamamlamış olmak, en az lise mezunu olmak, en az 167 cm boya sahip olmak, kilo orantılı olmak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, ağır hapis yatmamış olmak, sicili uygun olmak, uyuşturucu alkol muayanesi görmüyor olmak şartları aranmaktadır. Peki bu şartlara uyum sağlayan adaylar müracaatlarını nasıl yapabilir?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışacak 7 bin bekçi alımı yapılacak. Peki bekçi alımı ilanına başvurular nasıl yapılır? Buna göre adayların 8 Haziran ile 22 Haziran 2018 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesine giriş yapması e-devlet kanalı üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ İLAN BURADA

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret saar
Fikret saar - 3 yıl Önce

Yaş esnetme durumları yok mu? 5 ay önce alımlar olsaydı başvuru yapabilirdim.

Adem yıldız
Adem yıldız - 3 yıl Önce

Abi ilkokul lar da alınacak Denmişti şimdi liseye çevrildi madem ki alınmayacaktı neden bu kadar umutlandık ki

Mehmet özerk
Mehmet özerk - 3 yıl Önce

Sinav ne zaman yapilacak ?

İshak erdoğan
İshak erdoğan - 3 yıl Önce

Niye orta okul değilde lise bn orda okul mezunu yum orta okul yapın bnde bekcilik sinavına girim bakan bey yardumcı olun

Isa
Isa - 3 yıl Önce

Yaş oranı biraz büyütülürse bizde başvuru yapsak 5 aydan kaybediyorum başvuru yapamıyorum Böyle bir saçmalık olur mu

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Yaş ile askerlik sınırı incelemeden koymuştum. Sonuç olarak polis görevi gibi sayılıp askerlik muaf tutulup şartın kaldırılması lazım çünkü yaş 18den başlıyo diyo askerlik 20 yaşında 1 yıl asker desen en az 21 yaştan başlıyor saçma birşey

muttalip
muttalip - 3 yıl Önce

bekçilik için ön kayıt yaptıramadım girebilmek için başka şansım yokmu yoksa bu 7 bin alımdan sonra tekrar alım varmı varsa ne zaman başlar yardımcı olurmusunuz