63 KPSS İle Zabıta, Memur, ve Hizmetli Alımı İçin Başvurular Başladı

Sivas iline bağlı Güneykaya ilçesi Belediye Başkanlığı en az lise mezunu veya dengi okullardan mezun olma şartı ve 63 KPSS şartı ile kamu personeli alacağını duyurdu. Bu alım kaç kişilik olacak? Başvuru nasıl yapılacak?Başvuruda aranan şarlat neler? Haberimizin devamında detayları öğrenebilirsiniz.

63 KPSS İle Zabıta, Memur, ve Hizmetli Alımı İçin Başvurular Başladı

Sivas iline bağlı Güneykaya ilçesi Belediye Başkanlığı yayımladığı ilan ile kamu personeli alınacağını duyurdu.Lise veya dengi okullardan mezun olan adayların alınacağını duyuran Belediye Başkanlığı alımlarda aranan şartın ise 63 KPSS puan şartı olduğunu yayımladığı ilanda belirtti. Güneykaya Belediye Başkanlığı'nın Kamu Personeli Seçme Sınavından 63 puan şartı istemesi ise başvuruda bulunmak isteyen adayları bir hayli şaşırttı. Peki başvuruda aranan şartlar neler? Kaç kişilik bir alım olacak?

BAŞVURU ŞARTLARI

Güneykaya Belediye Başkanlığı yayımladığı duyuruda toplamda 5 kişilik bir memur alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru şartları ise şu şekilde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kasten herhangi bir suçtan dolayı hapis yatmamış olmak, kamu haklarından bir mahrumiyeti olmamak,başvuruda bulunacak erkeklerin asker ödevini tamamlamış olmaları veya henüz askerlik çağına gelmemiş olmak eğer askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,akıl sağlığının yerinde olması, yapılacak olan güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir mahsur görülmemiş olmak ve daha önce çalıştığı kamu kuruluşlarında ahlaksızlık, disiplinsizlik gibi nedenlerle işine son verilmemiş olmak şartlarını başvuruda bulunacak adayların yerine getirmesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem Uyanık
Özlem Uyanık - 4 yıl Önce

Başvurular nasıl olacak.Bilgi alabilirmiyim

Ozlem Uyanik
Ozlem Uyanik - 4 yıl Önce

Başvurular nasıl olacak.Bilgi alabilirmiyim

Halk
Halk - 4 yıl Önce

Başvuru barajı Neden 60 70 değil de 63 diye merak ediyorsanız söylüyeyim sözlü mülakat var

Emel çekinmez bas
Emel çekinmez bas - 4 yıl Önce

Basvuru nasil ve nerden yapiliyor

Izzettin agirman
Izzettin agirman - 4 yıl Önce

Başvurular nasil yapılacak bilgi alabilir miyim

Nazim kolcu
Nazim kolcu - 4 yıl Önce

Başvurular nereden yapılıyor ?

Cemal taymur
Cemal taymur - 4 yıl Önce

63 kpss demek benim adamım var hazır başlayacak demektir hayırlı olsun