60 KPSS Puanı İle 1245 İşçi ve Memur Personel Alımı Yapılıyor!

Kamuya yayımlanmış olan ilanlara göre Düşük KPSS puanı ile işçi, memur ve personel alımı yapılmaktadır. İşin Olsa ekibi olarak ilgili ilanlar hakkında sizlere detaylı bilgi veriyor olacağız. İşte başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

60 KPSS Puanı İle 1245 İşçi ve Memur Personel Alımı Yapılıyor!

Kamu kurumları bünyelerine her zaman memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kamu kurumları ve kamu kuruluşları alım yapmaktadır. Son zamanlarda yayımlanan ilanlara göre Kamu Personeli seçme sınavından en az 60 puan almış olan memur adayları alınacak. Bu bağlamda ilanlar yayımlandı ve adaylar başvurularına başlayabilirler. Biz İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde kamuya düşük kpss puanı ile alım yapacak kurumların bilgilerini paylaşacağız.

Buna göre 2 farklı kurum bünyesine 1245 kişilik boş kadro ile işçi alımı, personel alımı ve memur alımı yapacaklar. Alım yapacak kurumlar ise, İçişleri Bakanlığı ile Hakim ve Savcılar Kuruludur. İçişleri Bakanlığı 1200 kişilik kadro ile alım yapacak ve HSK ( Hakim ve Savcılar Kurulu ) 45 kişilik kadro ile alım yapacaktır.Haberimizin devamından ilgili ilanlar için detaylı bilgiye, başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1200 PERSONEL ALIMI:

İçişleri Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatına 1200 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etmişti. Buna göre, Merkez teşkilatına 36 personel ve Taşra teşkilatlarına 1164 personel alımı yapılacak. Merkez Teşkilatına, 20 Arşiv uzmanı, 2 Şehir Plancısı, 4 Harita Mühendisi ile 10 Harita Teknikeri alınacak. Taşra teşkilatına ise, 42 Elektrik Elektronik Mühendisi, 31 Bilgisayar teknikeri, 127 Elektrik Elektronik Teknisyeni, Lisans Mezunu 289 ve Ön Lisans mezunu 675 olmak üzere 694 Büro Personeli alımı yapılacak.

Adaylardan bu bağlamda başvuru yapabilmeleri için, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2018 yılı puanına ait olan Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca alım yapılacak pozisyona göre gerekli bölümlerden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Adaylar başvurularına 21 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 26 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

HAKİM VE SAVCILAR KURULU:

Hakim ve Savcılar Kurulu yayımladığı ilana göre bünyesinde çalıştırılmak üzere farklı işçi kadrolarında 45 kişilik boşluk ile sürekli işçi alımı yapılacak. Söz konusu ilana başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak olup adaylardan Kamu Personeli seçme sınavı şartı aranacaktır. Buna göre Hakim ve Savcılar Kurulu 45 kişilik boş kadro ile, Temizlik görevlisi, Peyzaj Bahçıvanı, Şoför, Sıhhi Tesisatçı/Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi (Genel), Mobilyacı ve Bilgisayar Teknisyeni kadrolarına alım yapacak.

Adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde A bendinde 1,4,5,6,7 ve 8. maddelerindeki şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Söz konusu adaylara kura çekimi yapılacak olup, İŞKUR tarafından açıklanacak Nihai listede adı geçen adaylar için Kura Çekimi 05 Mart 2019 tarihinde saat 10:00 da Hâkimler ve Savcılar Kurulu konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır.

Adaylar başvurularına ilanın İŞKUR üzerinde 18 Şubat 2019 tarihi itibari ile yayımlanması ile birlikte başlayacak olup en geç 22 Şubat 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlgili ilan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Yayımlanan ilanlardan her daim haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek her daim ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 11:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE