50 KPSS İle İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı!

Mucur Belediye Başkanlığı, en az lise mezunu 50 KPSS puan şartı ile itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapacak. Peki kaç kişi alınacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

50 KPSS İle İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı!

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden yayımlanan ilana göre Mucur Belediye Başkanlığı en az lise mezunu 50 KPSS puanı şartı ile itfaiye eri ve zabıta memuru olmak üzere 18 personel alacağını açıkladı. Peki başvuru şartları neler? Başvurular nasıl yapılacak?

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru şartları şu şekilde: Başvurular yazı işleri müdürlüğüne şahsen yapmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamak, süresi geçmiş olsa bile kasten bir suçtan dolayı bir yıl ve üzeri hapis cezası veya affa uğramış olsa bile ceza almamış olmak, askerlik ödevini tamamlamış olmak veya askerlik çağına gelmemiş olmak yada muvazzaf askerlik hizmeti yapmış yada erteletmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, görevine engel olacak akıl sağlığı problemi yada bedensel engeli bulunmamak, ilan edilen kadrolar için özel başvuru şartlarını taşımak, güvenlik soruşturmasında bir sakınca bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaksızlık nedeni ile çıkarılmamış olmak, zabıta ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapabilmek için erkeklerde en az 1.67 kadınlarda en az 1.67 metre boya sahip olmak, itfaiye kadrolarına başvuruda bulunacak olan kişiler için B sınıfı ehliyete sahip olmak şartları aranıyor. Başvuruda istenilen belgeler ise şu şekilde: Başvuru formu kurum tarafından adaylara verilecek, nüfus cüzdanı veya fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, KPSS sonuç belgesi çıktısı, Yabancı okul mezunları için denklik belgesi çıktısı, askerlikle ilgili olmadığına dair beyan, 2 fotoğraf, görevine engel olmayacak bir sorunu olmadığına dair beyan başvuruda adaylardan istenilen belgeler arasında.

YORUM EKLE
YORUMLAR
recep
recep - 5 yıl Önce

nasıl basvuracağız

zeynep
zeynep - 5 yıl Önce

şahsen başvuru yapılacak yazıyor oraya mı gitmemiz gerekiyor