50 Binden Fazla Memur Alımı Yapılabilir

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında toplam 50 binden fazla memur alımının yapılabileceği ortaya çıktı.

50 Binden Fazla Memur Alımı Yapılabilir
15 Temmuz 2016 tarihinde askeri darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin darbe girişimlerinin bastırılması ile yurt genelinde soruşturmalar başladı. Bakanlıklar, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünden on binlerce personel ihraç edilirken binlerce personel içinde soruşturmalar sürmeye devam ediyor. Buna göre meslekten ihraç edilen kişilerin yerine memur alımı yapılacak. Peki ortalama kaç bin memur alımı yapılması bekleniyor.

50 Bin Memur Alınacak Mı?

Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri devletin tüm kadrolarından çıkartılmaya devam ederken ortaya çıkan bir iddia'ya göre kamuya 50 binden fazla memur alımının yapılabileceği belirtildi. Peki alımlar ne zaman nasıl gerçekleşecek.

Şuanda Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü oldukça hızlı davranarak toplam 25 bin personel alımı yapacak. 15 Bin MEB alırken EGM ise 10 bin personel alımı yapacak. Diğer bakanlıklarında hızlı kararlar çıkartarak alım yapılması beklenmektedir.

Alımlar konusunda pek fazla detay yok ancak yapılan açıklamalar incelendiğinde açıktan atamanın yapılacağı öğrenildi. İlerleyen günlerde bu konu hakkında açıklamalar beklenirken 50 binden daha fazla personel alımının da yapılabileceği tahmin edilmektedir. FETÖ/PDY kapsamında yurt genelinde soruşturmalar devam ederken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuyu yakından takip etmeye devam ediyor. Tutuklanma ve açığa alma işlemleri sona erdiğinde kaç bin memur personelinin alınacağı konusunda detaylar ortaya çıkacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem EVREN
Adem EVREN - 5 yıl Önce

Endüstri meslek Lisesi mezunuyum iş istiyorum devletimden e ehliyetimde mevcut şu garibanın elinde tut devletim akp yede üyeyim buda akp yi sevdiğimden yada akp de bir yerde görev istiyorum 05466964234

Dilek
Dilek - 5 yıl Önce

Birde ilköğretime kadro acsalar bizde issiz kalmasak

Emine kaya
Emine kaya - 5 yıl Önce

Meslek lisesi mezunuyum. Iş istiyorum. Daha önce iş-kur un tycp programı altında 8 ay ilkokulda hizmetli olarak calistim. Devletinden isteğim herhangi bir devlet kurumunda sözleşmeli veya kadrolu sürekliliği olan herhangi bi şey çalışmak istiyorum.

mikail
mikail - 5 yıl Önce

Ben lise mezunuyum elektrikciyim ve ise ihtiyacım var irtibata gecilirse sevinirim 05364542658