35 Bin Kadın ve Erkek Polis Alım İlanı (PÖH, POMEM, PMYO, PAEM)

35 bin polis alımı PÖH, PMYO, PAEM, POMEM kadroları ve kadın erkek adaylar arasından alınacak polisler için aranan şartlar ve yaşanacak muhtemel süreçlere haberimizden ulaşabilirsiniz...

35 Bin Kadın ve Erkek Polis Alım İlanı (PÖH, POMEM, PMYO, PAEM)

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde PÖH alımı, PMYO alımı, PAEM alımı ve POMEM alımı hakkında bilgilendirmeleri ulaştırmış, devlet erkanları tarafından yapılan açıklamarı sizlere ulaştırmaya çalışmıştık. Bu açıklamalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gerçekleştirilen açıklamada alımların yapılacağı bilgisini aktarmıştık. Yaptığımız ilgili haberde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarına yer vererek, muhtemel kadro sayılarına da yer vermiştik. Gündemin önemli konuları arasında olan ve ilgiyle beklenen ilanlardan olan 35 bin polis alımı için muhtemel takvimi de yine bu haberimizde sizlere ulaştırdık.

35 bin polis alımı (PÖH, POMEM, PMYO, PAEM) kadroları

Özellikle sosyal medyada İçişleri Bakanı Soylu' nun açıklamaları geniş yer buldu. Bu açıklamalar sonrasında kadın ve erkek alım sayısının kaç olacağı merak edilmişti. Konuya ilişkin açıklamamızda aktardığımız üzere kadroların dağıtımı konusunda net bir sayı verilmiş değil. Soylu' nun açıklamalarının ardından meclis gündemine de taşınan konuya ilişkin süreç halen devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' ya polis alımları soruldu

Bazı milletvekilleri tarafından Bakan Soylu' ya polis alımlarının akıbeti hakkında sorular yöneltildi. Konuya yönelik henüz açıklamalar yapılmadı ancak yakın zaman içerisinde muhtmelen Aralık ayı sonunda bu ilanların yayımlanması bekleniyor. Eğer süreç gecikmeye uğrarsa 2019 yılı başı itibariyle ilanlar yayımlanmaya başlayacaktır. PÖH alımı, PAEM alımı, PMYO alımı ve POMEM alımı bu süreçte netlik kazanacaktır.

Yaş şartları esnetilecek mi?

Özellikle Twitter ve Facebook üzerinde çok sayıda vatandaş yaş şartlarının esnetilmesi gerektiğini ifade ederek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' dan bir yanıt almaya, yaş şartlarında iyileştirme yapılmasına yönelik çaba sarfediyorlar. Bizler de yaptığımız haberlerde de aktardığımız üzere isinolsa.com olarak yaş şartlarında yeni bir iyileştirmeye gidileceğini düşünmemekteyiz. Her ne kadar bu konuda karar çıkmamış olsa da hükümetin vereceği yanıt ve yapılacak açıklamanın detayları merak ediliyor... PÖH, POMEM, PMYO, PAEM alımları hakkında tüm gelişmelerden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Polis alımları hakkında yardımlaşma ve bilgi paylaşım için açmış olduğumuz Facebook grubumuza da katılarak diğer adaylarla tanışabilir, fikir alışverişi ve bilgi paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. İlgili bağlantı aşağıda yer almaktadır.

Facebook grubumuza katılmak için TIKLAYINIZ

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 2 yıl Önce

Alın artık pöh lise mezunu kpss şartı olmadan

Fatih avcı
Fatih avcı - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım lise mezunu pöh alımları da alınsın...

Mevlüt
Mevlüt - 2 yıl Önce

Acilen kpss siz pöh alımı bekliyoruz

Aziz
Aziz - 2 yıl Önce

Ne zaman alınacak. Bekliyoruz

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Pöh alımı başvuruları ne zaman olucak

Kübra
Kübra - 2 yıl Önce

Sayın bakanım nolur kpss şartsız lise mezunu alım yapılsın bayanlar için boyu biraz indirin lütfen bizde bu ülkenin vatandaşı yiz ülkemize bizlerde hizmet etmek istiyoruz.

Mert
Mert - 2 yıl Önce

Yaş 35 olsun

elazığlı
elazığlı - 2 yıl Önce

renk korlugu kalksn dogustan gelen bir sey yuzunden direk elenilmez hic bir avrupa ulkesinde renk korlugu diye bir sey yoktur ?-!!!!