3 Kamu Kurumu KPSS En Az 60 Puan İle 581 Memur ve Kamu Personeli Alıyor!

Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak için memur ve kamu personeli alımı yapıyor. Bu haberimizde 3 Kurumunda 581 memur alımı hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. İşte başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

3 Kamu Kurumu KPSS En Az 60 Puan İle 581 Memur ve Kamu Personeli Alıyor!

Ülkemizdeki kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapmaktadırlar. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre 3 kamu kurumu toplamda 581 kişilik boş kadro ile alım yapacaklar. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde alım yapacak kurumlar ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

3 KURUM 581 MEMUR PERSONEL ALIYOR!

Yukarıda bilgisini verdiğimiz üzere 3 kurum 581 kişilik alım yapacak. Buna göre Milli Savunma bakanlığı, TÜVASAŞ ve İçişleri Bakanlığı alım yapacak.

Milli Savunma bakanlığı 523 kişilik boş kadro ile farklı mühendislik alanlarında alım yapacak. Alımlar Ankara, İstanbul, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Niğde, Afyonkarahisar, Çanakkale Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Kocaeli, İzmir, Konya, Isparta, Van, Sivas ve Adana illerinde alım yapılacak.

TÜVASAŞ ise, 43 kişilik kadro ile 10 Makine Mühendisi, 17 Elektrik Elektronik Mühendisi, 5 Endüstri Mühendisi, 2 Metalurji Malzeme Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi ve 7 Bilgisayar Mühendisi alacak.

İçişleri bakanlığı ise yapacağı sözlü sınav sonucuna göre 15 kişilik boş kadro ile Avrupa Birliği uzman yardımcısı alacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili ilanlara başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranacak olup bu nitelikleri taşıyan adaylara Giriş sınavı yapılacaktır. Söz konusu olan Giriş sınavına katılacak adayların KPSS den almış oldukları puan türüne göre bir sıralama yapılacak ve kadro sayısının kat sayısı kadar aday sınava tabi tutulacak. Sınavları başarılı ile geçen adayların ise ilgili kadrolara ataması yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Milli Savunma bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TÜVASAŞ adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmiş olmak gibi genel nitelikler aranacak.

İlgili kadrolar için özel olarak ise, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSS P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirtilen eğitim seviyesinde mezun olmuş olmak şartları aranır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Söz konusu kurumlar için başvurular geçtiğimiz günlerde başlamıştı ve artık sona ermektedir. Buna göre artık sona eriyor. Adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Adaylar başvurularını ilgili kurumlara yapacak olup ilgili ilanlar için daha detaylı bilgi almak için ve başvuru yapabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

MSB 2018 Yılı KPSS 60 Puan İle 523 Memur Personel Alım İlanı

TÜVASAŞ 43 Kamu Personeli Alım İlanı

İçişleri Bakanlığı Sözlü Sınav İle Memur Alımı

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 23:33
YORUM EKLE