2828 Sayılı Kanun Kapsamında En Az İlköğretim 3274 Memur Alımı Sona Eriyor!

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında tercih ile alımı yapılacak 3 bin 274 memur adayı için başvurularda son güne gelindi. Haberimizde detaylı bilgiler, Alım kadrolarını sizlerle paylaşıyoruz.

2828 Sayılı Kanun Kapsamında En Az İlköğretim 3274 Memur Alımı Sona Eriyor!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuruya göre Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında binlerce memur personel alımı yapılacak. Buna göre alımlar en azi lköğretim mezunu olmak üzere, Lise, Ön lisans ve Lisans mezunları için geçerli olacak. Adaylar yerleştirme işlemleri 03 Aralık 2018 tarihinde başlamış olup en geç 14 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kanunu Kapsamında Devlet Korumasına alınmış devlet desteği ile yetiştirilmiş kişilerin tercih edebileceği bu kadrolar içni tercih işlemlerinde son günlere gelindi. 

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Yayımlanan kılavuza göre, İlköğretim mezunu Hizmetli alınacak. Lise düzeyinde, Teknisyen, Hemşire ;işçi ve Memur alınacak. Ön Lisans Düzeyinde Memur, Tekniker, Yönetim Görevlisi pozisyonlarında alım yapılacak. Lisans düzeyinde ise, Avukat, Fizyoterapist, Öğretmen, tercüman, Mühendis, Antrenör, İşçi, Eczacı, Ebe, Diş Hemiki, istatikçi gibi pozisyonlara alım yapılacak.

Devlet personel başkanlığı tarafından yapılacak toplam kadro sayısı 3 bin 274 kişdir. Bunların 1682 si Lise Düzeyindekilere, İlköğretim Düzeyi için 1057, Lisans düzeyi için, 264 ve ÖnLisans düzeyi için 271 kişi alınacak.

TERCİH İŞLEMLERİ:

Sosyal Hizmetler kanını kapsamnda istihdam edilecekler için 2018 tercih kılavuzuna tercihler 03 Aralık 2018 tarihi itibari ile başladı ve en geç 14 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Adaylar tercih işlemlerini www.turkiye.gov.tr  internet adresinden yapabileceklerdir.

Tercih kılavuzlarına ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE