23. Dönem POMEM 2018 Başvuruları Ne Zaman? Şartları Neler?

Polis olma hayali olan her gencin merakla beklediği ve takip ettiği POMEM 2018 alımları, belli şartlar ve özellikle KPSS şartıyla birlikte alımlarını sürdürüyor. Merak edilen konu ise; 2018 POMEM alımları ne zaman olacak, kaç kişi alınacak ve şartları nelerdir? Haberimizde sorularınıza cevap bulacağız.

23. Dönem POMEM 2018 Başvuruları Ne Zaman? Şartları Neler?

Polislik alımları takip eden herkesin akıllarındaki sorulardan olan POMEM alımları ne zaman ve şartları nelerdir, yakın zamanda cevap bulacak. Büyük bir heyecanla İçişleri Bakanlığı’ndan gelecek haberin beklenmesi sonucunda, birçok gencin hayallerine kavuşması da bu haberle gerçekleşecektir. Toplam 10.000 polis alımı yapılması beklenirken, alımın tam olarak ne zaman yapılacağı bilinmezken; daha önceki söylentilere göre ‘’Temmuz Ağustos’’ aylarında alımların yapılması bekleniyordu. 2018 Lisans KPSS sonuçlarının da açıklanmasının ardından gözler İçişleri Bakanlığı’na çevrilirken, henüz resmi bir açıklama yapılmazken, önümüzdeki günlerde sevindirici haberin gelmesi bekleniyor.

23. Dönem POMEM başvuru tarihlerinin net olarak açıklanmamasına istinaden, 2018 Lisans KPSS sonrasında açıklamanın geleceği bilinen bir gerçektir. 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan ve geçtiğimiz gün sonuçları açıklanan KPSS ile birlikte, artık büyük güne çok az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz.

POMEM Başvurularının Tarihi Belli mi?

23. dönem POMEM alımıyla ilgili olarak, şu an sadece varsayımlar ve önceden yapılmış açıklamalar mevcuttur. 2018 Lisans KPSS sonuçlarının ardından başvuruların açılacağı bilinen POMEM alımlarıyla ilgili net bir tarih belli değil. Henüz resmi bir açıklamada olmaması nedeniyle, şimdilik İçişleri Bakanlığı’nın sitesini ve sitemizi takip ederek, tarihe ulaşabilirsiniz.

POMEM Alım Şartları Nelerdir?

Önceki alımlara bakarak cevap vereceğimiz bu soruda, temel olarak KPSS şartı aranmaktadır. POMEM şartları ise,Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Ön Lisans için KPSS P3 türünden en az 70 puan, Lisans için KPSS P3 türünden en az 60 puan almış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, Silah taşıma konusunda yasal bir sorunu veya engeli olmamak,  Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartnamesinde belirtilen şartları taşıyor olmak, Erkeklerde en az 1.67, kadınlarda en az 1.62 boyunda olmak ve boy kilo indeksi en az 18.00(dahil), en fazla 27.00(dahil) olmak, gibi temel şartlar ve kişiye özel olarak sunulacak farklı şartlarda bulunmaktadır. Alım tarihleri belli olduktan sonra kesin bilgilerin paylaşılacağı ve ortalama 10.000 civarında alım olacağını da söylemek gerek.

İlan Yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilandan haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 3 yıl Önce

merhaba 1989 doğumluyum alım yapılırsa basvurabılırmıyım suleyman soylu 1 ocak esas alınacak demıstı

turizmci
turizmci - 3 yıl Önce

pomemde yaş 32 olsun

Akide
Akide - 3 yıl Önce

Lütfen alım önlisans kpss yapıldıktan sonra yani aralık ayı içinde olsun bu şekilde kpss'ye daha girmeden alımın olması bize haksızlık. Lütfen aralık ayı içinde olsun ki en azından 89 doğumlularda girebilsinnnn

salahattin
salahattin @Akide - 3 yıl Önce

sizinde iki sene önce kpps puanıyla başvurursunuz zaten

tugba
tugba - 2 yıl Önce

onlisans kpss 65 olsun.