2019 Yılı POMEM Başvuruları Ne Zaman Gerçekleşecek? 24. Dönem Polis Alımı Ne Zaman ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 senesi içerisinde toplamda 35 bin polis alımının yaşanacağı açıklandı. 2019 yılında polis alımlarıyla ilgili birçok çalışma gerçekleşeceğini açıklayan Süleyman Soylu alımların POMEM, PÖH ve PMYO bünyelerinde gerçekleşeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde...

2019 Yılı POMEM Başvuruları Ne Zaman Gerçekleşecek? 24. Dönem Polis Alımı Ne Zaman ?

POMEM bünyesine 24. Dönem olarak yapılacak personel alımlarının geniş çaplı bir şekilde 2019 senesi içerisinde yaklaşık olarak 35 biney yakın alım ile bilrikte yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Polis teşkilatı bünyesine pek çok sayıda personel alınacağını bu alımlar içinde kurumlar bünyesinde alt yapı oluşturulduğu belirtildi. Kurumlar tarafından oluşturulan bu hazırlık sonunda 2019 senesi içerisinde 35 bine yakın personel alınacağı açıklandı.

35 BİN POLİS MEMURU İÇİN MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

24. Dönem kapsamında yapılacak olan personel alımları için belirlenecek muhtemel genel şartlar şu şekildedir; "T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, en az lise veya dengi okul okumak, adli sicilinin temiz olması, adli soruşturmadan olumlu puan alması" adaylardan istenilen muhtemel genel şartlardandır.

24. Dönem POMEM büynesi için yapılacak başvurular resmi bir şekilde açılmazken İşin Olsa haber ekibi olarak anlık olarak başvuru sürecini takip etmekteyiz. Olası bir gelişme halinde anlık olarak haber sitemizde başvuru durumuna görebileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 2 yıl Önce

Yaş şartı kaldırılmalı sınav spor yapıldıktan sonra işini yapmaya engel bulunmadıkça sonra yaş şartı olmasın bunları yapabiliyorsam neden yaş şartına takılıyorum madem yaş sorun olacaksa o zaman 35 40 45 yaşında daki polis memurLatin emekli edin. ..

sevda
sevda - 2 yıl Önce

Lütfen kpss puanını 55 düşürün sayın Bakanım

asmin
asmin - 2 yıl Önce

Kpss puanını esnetin 55 olsun lütfen

Kpss mağduru
Kpss mağduru - 2 yıl Önce

önlisans puanını lütfen düşürün biraz 69,26 da kaldım

ben
ben - 2 yıl Önce

bir an önce lütfen açıklansın

Ascvddvb
Ascvddvb - 2 yıl Önce

35 binin icinde pöh kac kişi alıcak?

Samet Cantimur
Samet Cantimur - 2 yıl Önce

Önlisans kpss polislik puanı biraz düşürülsün lütfen yetkililere iletin Allah aşkı için bizde biyerlere gelelim lütfen emeklerimizin karşılığını alalım

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Önlisans kpss 65 e düşürülmelidir sınav 2 yıl da bir yapılıyor yaşımız geçiyor 69.9 da kaldım lütfen düşürün