2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

Yeni kamu ilanları yayımlanmaya devam ediyor. yılın bitmesi ile birlikte yeni yılda kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacak. Alım yapacak kurumlar ve detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşları bünyelerinde devamlı oluşan çalışan eksikliğini karşılamak için memur personel alımlarına devam etmektedir. 2017 yılında memur personel alımları yapıldı ve artık 2018 memur alımı ilanları yayımlanmaya başladı. Adaylar yeni yılda da iş sahibi olabilecek. 2018 personel alımı ilanları ile bi çok kişiye ekmek kapısı olacak ve adaylar rahat geçinebilecek. Memur Personel Alımı 2018 yılında da devam edecek ve bu haberimizde sizler için şimdiden 2018 yılı için yayımlanmış olan ilanların bilgisini vereceğiz.

Kamu kurumları alım yapacakları adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Bunlar, genel şartlar, Yaş şartları, Eğitim şartları, Sınav şartı, YDS şartı, KPSS şartı gibi nitelikler sonucunda adaylar kamu kurumlarının boşa çıkarttığı kadroları doldurmaktadırlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı 2018 yılı için henüz yapılmadığından adaylardan 2016 veya 2017 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmaktadır. Bu tür kesin bilgiler kurumların yaptıkları duyuruladan mutlaka belirtilmektedir. Haberimizde genel bilgiler ile devam ediyoruz..

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Adaylardan 2018 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranmaktadır.

KPSS Şartı:

Bir çok kurum adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) şartı aramakta ve kamuya dahil olmak isteyen adaylar bu yönde her sene KPSS ye girmektedir. Lise mezunu olan adaylar KPSSP94, Önlisans mezunu olan adaylar KPSSP93 ve Lisans mezunu olan adaylar ise KPSSP3 puan türünden veya eğitimine göre çeşitli puan türlerinden KPSS ye girerek puan almakta ve adayların bu Puan durumlarına göre kadro giriş ilemleri belirlenmetedir.

Bazı Kurumlar KPSS şartı Aramıyor!

Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa'da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Bunun yerine diğer nitelikler sonucunda alım yapıyorlar. Mesela bir çok askeri personel alımlarından, TÜBİTAK, Bazı üniversiteler, Bakanlıklar ve bazı belediyeler adaylardan KPSS şartı aramıyorlar. Bunlara aşağıda sizlerele paylaşacağımız tablodan öğrenebilirsiniz.

Eğitim Şartı:

Alım yapılacak kadro veya pozisyona göre adaylar gerekli eğitim seviyelerini tamamlamış ve istenilen fakülte veya yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir. Yurtdışında veya Yurtiçinde farklı yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar bu pozisyon için YÖK'ten denklik belgesi almak zorundadır. Bu bilgi mutlaka ilanların içerisinde verilmektedir.

Yaş Şartı:

Adaylar kamu kurum veya kamu kuruluşları tarafından belirlenen yaş sınırları içerisinde olmak zorundadırlar. Kamuya memur alımları'nda genellikle adaylardan 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır. Bu yönde bir çok kişi 35 yaşından sonra KPSS'ye girmekte ve malesef sonrasında üzgüntüuye kapılmaktadır. Bu nedenle adaylar mutlaka ilanların metinlerindeki belirtilen yaş şartına mutlaka uygun olmaları şarttır.

ALIMLARI GİRİŞ SINAVI BELİRLİYOR!

Bakanlıkar, Kurumlar, Kamu Kuruluşları memur personel alımı esnasında adaylara Giriş Sınavı uygulamaktadır. Bu sınavlar, Yazılı, Sözlü veya Uyglamalı olarak yapılmakta. Adayların KPSS puan sırası esas alınarak bir sıralama yapılmakta ve kadro sayısının belirlenen kat sayısı kadar aday sınava çağırılmaktadır. Başvuru işlemi sonrasında kurumlar mutlaka ilerleyen tarihler içerisinde Başvuru sonuçlarını ve kimlerin sınava katılabileceklerini duyurmaktadırlar.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, kurumların belirledikleri tarih içerisinde alınmaktadır. Başvuru tarihleri dışında yapılmış olan başvurular geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır. Bu sebeple adaylar mutlaka ilanların başvuru sürelerini incelemeli ve başvuru süreleri içerisinde başvuru yapmalıdır. Başvurular kurumun belirlediği şekilde, Şahsen, Posta ile, e-posta ile, online veya tercih işlemeleri şeklinde başvuru alınmaktadır. Ayrıca kurumların belirlediği şekilde başvuru yapmayan adayların başvurularıda geçersiz sayılacak.

2018 KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR:

Sizler için aşağıda hazırlamış olduğumuz tabloyu inceleyebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. isinolsa.com ailesi olarak sizler için her zaman en iyisini hazırlamaya gayret gösteriyoruz. Aşağıdaki tablo yardımı ile, alım yapacak kuruma, Başvuru tarihlerine, KPSS olup olmadığına, alım sayısına ve detaylara ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki ilanlar şimdilik yayımlanan ilanlar olup, 2018 yılı içerisinde sizler için süekli olarak ilanları takip edip sizlere ileteceğiz.

Ayrıca yakın zaman içerisinde yayına aldığımız uygulamamız ile de sizlere hizmet vermektedyiz. Mobil uygulamamızı telefonunuza indirerek 2018 yılında sürekli olarak memur personel alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Uygulamamız tamamen ücretsiz ve sadece sizler için hazırlanmıştır.

İŞİN OLSA Android uygulamasını için >>> Tıklayınız.

İŞİN OLSA İOS uygulamasını için >>> Tıklayınız.

Alım Yapan kurumlara ulaşmak için ve güncel memur personel alım ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2018 MEMUR PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

Ayrıca bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Aşağıdan Sosyal Medya hespalarımıza ulaşınız.

Facebook Sayfamız: İşçi Personel Memur Alımı

Güncel ilanları takip edebileceğiniz ve diğer kullanıcılar ile tartışabileceğiniz Facebook Gurubumuz: İşçi Personel Memur Eleman Alımları

Twiter Hesabımız: İşinOlsa

İnstagram Hesabımız: kamumemurpersonelalimi

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 16:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan
ramazan - 5 yıl Önce

35 yaşını dolduran ne yapacak peki.devlet onuda düşünmesi gerek.35 yaşını dolduran devlet memuru olamayacak.dışarda iş bulamayacak.bu 35 yaşını dolduran insanlar ne yapacak.artı kpss ye masraf adecek hayal kuracak sonu sen 35 i geçmişsin diye alınmayacak.ozaman sınava alma.bu insanlarıda düşünüyormu devletimiz

Filankes
Filankes - 5 yıl Önce

Binlerce üniversite mezunu işsiz güçsüz ortalıkta dolanıyor. Sen g el onca sene oku, mürekkep yala, dirsek çürüt; sonuç koca bir hiç!.. Bu mudur yani!? Ülkenin geldiği durukun vehameti... Yazık, vAllahi yazık! Toplum olarak intihara sürükleniyoruz. Her şey bu kadar basit olmamalı...

Aylin Güven
Aylin Güven - 5 yıl Önce

Allah aşkına gıda mühendislerine hiç mi ihtiyaç duymazlar. Her yıl binlerce mezun verdiriyorsunuz kanser grip gibi arttı hiç mi görmüyorsunuz tüm bunları. Gıdalardaki tehlikeli gidişata ne ile dur denilecek. Ne kadardaa gereksiz görülüyor ki gıda mühendisliği hiç bir kurum kadrosunda yer vermiyor. Heyyyy yarın bakanlığı hep veteriner veteriner millet sadece et mi yiyor. Lütfen lütfen sağlık gıda ile başlar gıda ile devam eder. Tüm kurumlarımıza sesleniyorum gida muhendislerine de kadrolarinizda yer verin. Bunca mezun veren bolumler kapanın ise yaramaz gorunuyorlarsa.

Havva
Havva - 5 yıl Önce

Olum Banka finansman mezunu 2 yıldır iş bulamiyor sürekli mezun veriyor okullar ama iş yok

mahmutemen47@hotmail.com
mahmutemen47@hotmail.com - 5 yıl Önce

Kamu hastaneler temizlikci gorevlisi ise girmek istiyorum issizim ise ihtiyacim var mardin devlet hastanesi yetkililerden yardim bekliyorum

birisi
birisi - 5 yıl Önce

okuldan mezun olalı 4 yıl oldu . okutup okutup mezun veriyorlar. yapmayın Allah aşkına sonunda elimize ekmek tutacak bir yer açıp da çalışma imkanı vermeyecekseniz.insanlara şu psikolojik baskıyı yapmayın . herkes kendi alanın da birseyler okuyor öğreniyor ama gel gör ki koca bir hiç hiç ..o kadar çok mezun var ki virgulle ataniyoruz. ama saglikcilar çalışmadan maşAllah okuyan geçiyor meslek başına . Birazda bilgisayar programcilarina yönelik kurumlar açın cogaltnn lütfen ..

Nazli
Nazli - 5 yıl Önce

Otuzbeşini geçmemiş olmakmı, yoksa Otuzbeş yaşından gün almamakmı hangisi doğru

erhan con
erhan con - 5 yıl Önce

nekadar bos bisi ya yok liseymis yuksek mezun mus ne alaka ki cok olmak istiyodum gerek de yokk