20 Bin Öğretmen Atamalarında Ön Başvuru Tarihleri

Büyük heyecanla beklenen 20.000 öğretmen ataması için yapılacak olan ön başvuruların tarihi 19 Kasım olarak açıklandı. 19 Kasım itibariyle başvuruların alınmaya başlayacağınız açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Kasım’da başvuruların sona ereceğini bildirdi.

20 Bin Öğretmen Atamalarında Ön Başvuru Tarihleri

Önceki zamanlarda söz edilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kamuoyuna sunulmuş olan 100 günlük eylem programının içinde bulunan, bulunduğumuz yıl içerisinde Şubat ve Mart ayı içerisinde gerçekleştirilen 20.000 öğretmen ataması haricinde gerçekleştirilecek olan 20.000 öğretmen alımı için ön başvuru tarihi açıklandı.

Yurt genelinden alımların ve atamaların olacağı 20.000 öğretmen alımı için, formasyona sahip olan ve öğretmenlikle ilgili bölümlerden mezun olanların başvurabileceği rekor sayıda bir alım gerçekleştirilmektedir.19 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olan ön başvurular, 23 Kasım tarihinde sona ereceği için, öğretmenlik düşünenlerin takip etmeleri gerekmektedir.

Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bilgilerde, henüz branş dağılımıyla ilgili bir bilgi paylaşılmazken, Ekim ayı itibariyle bu bilginin paylaşılacağı beklenmektedir. Ancak bilinen bir gerçek var ki; 20.000 öğretmen ataması gerçekleşecek.

YORUM EKLE