10 İlde TYP ile İşçi Alımları Yapılacak! İlanlara Başvuru Şartları

10 Farklı ilde, TYP kapsamında işçi alımları gerçekleştirilmektedir. TYP ilanlarına başvuru şartlarına, alınacak işçi sayısına ve diğer detaylara ulaşmak için TYP işçi alımı haberimize göz atabilirsiniz...

10 İlde TYP ile İşçi Alımları Yapılacak! İlanlara Başvuru Şartları

Toplum Yararına Program (TYP)

TYP, kamu kurumlarının geçici süreli işçi alımlarını kapsayan bir işçi alım sürecidir. Kamu kurumlarının dönemsel işçi ihtiyaçlarının karşılanması için ilana çıkılır ve TYP kapsamında işçi alımları yapılır. Bu işçileri geçici süreli (genellikle 3 veya 6 ay) olarak kamuda istihdam eden kurumlar, personel ihtiyacının kaybolmasından sonra işçilerin görevi son bulur. İhtiyacın tekrar doğması halinde, tekrar dönemsel ilanlar yayımlanabilir. Bahsi geçen bu TYP alımlarına, yaz aylarından itibaren öğrenciler de başvuru yapabileceklerdir.

10 FARKLI İLDE TYP ALIMLARI YAPILIYOR

İŞKUR üzerinden başvuruları alınan TYP ilanlarına, herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışmayan, açıköğretim fakültesi dışında eğitim almayan, sosyal yardım almayan, kamu zararına faaliyetlerde yer almamış, herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş kişilerin alımı yapılmaktadır. Yürütülen işçi alımlarında Ağrı, İstanbul, Gaziantep, Niğde, Hatay, Eskişehir, Kırşehir, Kocaeli, Karabük ve Amasya şehirlerimizdeki kamu kurumlarına yönelik olarak yayımlanmış ilanlar söz konusudur.

GÖREV ALACAK İŞÇİLERİN ÇALIŞMA ALANLARI

Farklı alanlarda TYP ile işçi alımları yapılıyor. Kurumların ihtiyaçlarına göre işçi alımları belirleniyor ve ilanlar yayımlanıyor. Şuanda yayında olan ilanlarda Çevre temizliği Kamusal altyapının yenilenmesi, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri Vadi ve dere ıslahı Erozyon engelleme çalışmaları için işçi alımlarına ihtiyaç doğduğu belirtilmiş ve bu alanlarda duyurular yapılmıştır. Tüm ilanalra erişmek için İŞKUR üzerinde yer alan TYP sorgulama alanından yararlanabilirsiniz.

TÜM İŞÇİ ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE