YTB Memur Alımı İlanında Başvuru Süresi Uzatıldı ve Bazı Şartlar Değişti!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan memur alımı ilanı için ilanda düzenleme yapıldı. İşte değişiklikler?

YTB Memur Alımı İlanında Başvuru Süresi Uzatıldı ve Bazı Şartlar Değişti!

Eylül ayının ilk haftası itibari ile 02 Eylül 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı bünyesine personel alımı ilan yayımlamıştı. Ancal 15 Eylül 2019 tarihi itibari ile gelmiş olan duyuruya göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ( YTB ) ilanda düzenlemeler yaptığını ve başvuru süresinin uzatıldığını bildiri.

DÜZENLEME İLANI YAYIMLANDI!

Resmi Gazete'de yayımlanan söz konusu düzenleme ilanı ise başvuru süreci uzatılarak bazı şartlara ekleme yapıldığı ilan edildi. Bu kapsamda ilan yayımlayan Başbakanlık YTP düzeltilmiş ilanı ile birlikte haberimizde detayları sizlerle paylaşıyoruz.

BAŞVURU ŞARTLARINA EKLEME YAPILDI!

YTB bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere 30 kişilik boş kadro ile uzman yardımcısı alımı yapacağını ilan etmişti. Söz konusu ilan için başvuru şartlarında bulunan “Mezun Olunması Gereken Fakülte ve Bölümler Tablosu”nun “Diğer Fakülteler” kısmına, mevcut bölümlere ilaveten Fransız Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, Yunan Dili ve Edebiyatı, Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümleri eklenmiştir.

Bu kapsamda adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2019 Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, En az dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden meuzn olmuş olmak, Almanca, Arapça, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İsveççe, İspanyolca, İtalyanca, Malayca ve Rusça dil seviyesini gösterir belgelerden birine sahip olmak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Yabancı Dİl Sınavı YDS den ilgili dillerden puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!

Söz konusu Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı memur alımı ilanı 02 Eylül 2019 tarihinde ilan edilmişti. Yayımlanan kılavuza göre başvuruların en geç 16 Eylül 2019 tarihi itibari ile yapılması bekleniyorken başvuru süresinin uzatıldığına yer verildi. Bu kapsamda,“Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı Alım İlanı”nın “Genel Bilgiler” başlığının üçüncü paragrafında 16.09.2019 saat 18.00 olarak belirtilen son başvuru tarihi “20.09.2019 saat 18.00” olarak değiştirilmiştir.

İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Düzeltme ilanı için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2019, 00:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emirhan ibişoğlu
Emirhan ibişoğlu - 2 yıl Önce

Başvurmak istiyorum