YTB Memur Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS Şartı Aranmıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesine memur alımı için ilan yayımladı. Farklı alanlarda uzman yardımcısı şartları şöyledir.

YTB Memur Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS Şartı Aranmıyor

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesine memur alımı için ilan yayımladı. Adaylardan bazı nitelikler aranacak ve yapılacak giriş sınavı sonucuna göre adayların ataması yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Merkez teşkilatındaki memur eksikliğini karşılamak üzere dört yıllık lisans mezunu olan adaylar arasından 2 kişilik boş kadro ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin, Hukuk Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi İletişim Fakültesi İşletme Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ekonometri, Ekonomi, Finans, Gazetecilik, Halkla İlişkiler, İktisat, İlahiyat, İletişim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Reklamcılık, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İsveççe, İspanyolca, İtalyanca, Malayca, Rusça ve Yunanca dil seviyesini gösterir belgelere sahip olmak,

BAŞVURULAR:

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı memur alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 31 Aralık 2019 tarihi itibari ile başlamasının ardından en geç 14 Ocak 2020 tarihi saat 14:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını basvuru.ytb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
GAZANFER AY YILDIZ
GAZANFER AY YILDIZ - 10 ay Önce

EY DEVLET BÜYÜKLERİMİZ AKPARTİ HÜKÜMETİNE GÜVENİYORUZ DESTEKLİYORUZ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE AKPARTİ HÜKÜMETİNE TÜRK MİLLETİ OLARAK OY REY VERECEĞİZ TÜM KADER MAHKUMLARI'NA GENEL AF BEKLİYORUZ ESKİ HAPİS CEZALARINDA ANORMALLİK LER VAR ESKİ HAKİMLER GELİŞİ GÜZEL RASTGELE MİLLETE CEZA VERDİLER BU SEBEPTEN DOLAYI ORANTILI CEZA SİSTEMİ UYGULAMASI TALEP EDİYORUZ YÜZLERCE SUÇSUZ MAĞDUR VAR DENETİMLİ SERBESTLİK SÜRELERİ UZATILSIN 5 YIL SAYGILARIMIZLA