Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı memur alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre farklı kadro ve niteliklerde alım yapılacak. İşte detaylar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 27 Aralık 2017 tarihli yayımlamış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek amaçlı alım yapacağını belirtti. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olup ilanın detayları şöyledir.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesine farklı kadrolarda alım yapacak. Bu kadrolar, 3 Elektrik Elektronik Mühendisi, 3 Bilgisayar Mühendisliği, 7 hukuk olmak üzere toplamda 13 kişilik kadro ile Ulaştırma ve Haberleşme Uzman yardımcılığı kadrosuna alım yapacak. Yayımlanan bir diğer duyuruya göre ise, Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı ünvanında 4 kişilik boş kadro ilei Mütercim tercüman, İktisat, İşletme, Uluslar arası ilişkiler ve Kamu yönetimi dallarında alım yapacak. Buna göre Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesine toplamda 17 memur personel alımı gerçekleştirecek. 

ADAYLARDAN ARANACAK ŞARTLAR NELERDİR:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı alım yapacağı kadrolar için adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından kadrosuna göre puan almış olmak, sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamak, Son başvuru tarihi itibari ile Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmuş olmak ve Yabancı dil sınavından puan almış olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar Ulaştırma ve Haberleşme Uzman yardımcılığı kadrosu için başvurularını 27/12/2017-08/01/2018 tarihleri arasında, 09.30–12.00 ile 14.00–17.00 saatleri arasında yapmaları ve Avrupa Birliği Uzma yardımcısı için 15/01/2018-26/01/2018 tarihleri arasında, 09.30–12.00 ile 14.00–17.00 saatleri arasında Bakanlığa şahsen veya posta yoluyla yapılır. Aşağıdaki bağlantılar sayesinde ilanların tam metinlerine ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı İlanı,

Ulaştırma ve Haberleşme Uzman yardımcısı ilanı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kpss mağduru
Kpss mağduru - 3 yıl Önce

Niye jeoloji mühendisi almıyorsunuz