Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı İçin Son Gün! Başvuru Detayları Nedir?

Ulaştırma Bakanlığı bünyesine istihdam sağlamak için memur alımı yapacağını ilan etmişti. Ancak başvurularda son güne gelindi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında detaylı bilgiyi paylaşıyoruz.

Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı İçin Son Gün! Başvuru Detayları Nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek için alım yapacağını ilan etmişti. başvurularına 07 ocak 2019 tarihinde başlayan adaylar için artık başvurularda son güne gelindi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bir kez daha ilgili ilan hakkında detaylı bilgi veriyor ve başvuruların nasıl yapılacağını belirtiyoruz.

HANGİ ALANLARDA ALIM YAPILACAK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Mühendislik ve Hukuk alanlarında memur alacağını belirtti. Buna göre 10 kişilik Ulaştırma ve Haberleşme Uzman yardımcısı kadrosuna, 4 Bilgisayar Mühendisi, 2 Endüstri Mühendisi, 2 Makine Mühendisi, 1 Elektrik Elektronik Mühendisi ve 1 Hukuk alanında memur alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Alımı yapılacak pozisyonlar için adayların mutlaka taşımaları gereken nitelikler vardır. Buna göre, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Alım yapılacak alanlar için en az dört yıllık eğitim veren ilgili üniversitelerin bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşından büyük olmamak, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYm tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Mühendislik alanları için KPSSp3 puan türünden en az 80 puan almış olmak ve Hukuk alanı için KPSSP4 puan türünden en az 80 puan almış olmak şartı ve özel olarak Yabancı Dil Sınavından İngilizce dilinden en az C seviyesinde puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

İlgili pozisyonlara başvurular 07 Ocak 2019 tarihinde başlamıştı ve artık son güne gelindi. Başvurular en geç 28 Ocak 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular en geç 17:00 a kadar istenen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No:5 06338 Emek-ANKARA

İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayarak İlanın Tam Metnini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca sonuçlar açıkladığında haberdar olmak için veya Diğer memur personel alım ilanlarından yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek her daim güncel haberlerden ve ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE