Ulaştırma Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı alanlarda Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alım ilanı yayımladı. İşte detaylar.

Ulaştırma Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı memur personel eksikliğini karşılamak için alım ilanı yayımladı! Yayımlanan ilana göre Ulaştırma Bakanlığı bünyesine Genel İdare hizmetleri sınıfında 7 inci ve 8 inci dereceli boşta bulunan kadrolarına 4 kişilik kadro ile Avrupa Birliği Uzman yardımcısı alımı yapacağını belirtti. Adaylardan kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ve Yabancı Dil sınavı şartı aranacak olup, ayruca bu sınavların puanlarına göre de Giriş sınavına girip girmeyecekleri belirlenecektir.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesine toplamda 4 kişilik kadro ile Mütercim Tercümanlık ( ingilizce ) alanından, İktisat İşletme, Ulusarası ilişkiler alanından ve Kamu yönetimi alnından toplamda 4 kişi alacak. Buna göre adaylardan, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2017 Yılına göre Mütercim tercümanlık için KPSSP3 puan türünden 80, Kamu Yönetimi için KPSSP33 puan türünden 85 puan ve İktisat, İşletme ve Ulusarası ilişkiler bölümünden KPSSP38 puan türünden en az 85 puan almış olmak, Yabancı Dil Sınavından A seviyesinde puan almış olmak, 2018 yılı Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacak olan adaylar başvurularına 15 Ocak 2018 tarihi ile başlayabilir ve en geç 26 Ocak 2018 tarihine kadar başvurularını bitirmeleri gerekmektedir. Başvurular 09.30–12.00 ile 14.00–17.00 saatleri arasında Bakanlığa şahsen veya posta yoluyla yapılır.Adayların, 26/01/2018 Cuma günü saat 17:00’a kadar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No:5 06338 Emek-ANKARA adresine şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. İlanın tam metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 14:31
YORUM EKLE