Türk Patent ve Marka Kurumu Uzman Yardımcısı Alacak! Yetiştirilmek Üzere

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayımlanan ilanda, kurum bünyesine yetiştirilmek üzere uzman yardımcısı alımı yapılacağı aktarıldı. Yayımlanan ilanın detayları haberimizde...

Türk Patent ve Marka Kurumu Uzman Yardımcısı Alacak! Yetiştirilmek Üzere

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinde ilana çıkan Türk Patent ve Marka Kurumu, kurum bünyesine yetiştirilmek üzere uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. DPB' de yayımlanan bu ilanda yetiştirilmek üzere istihdam edilecek kişilerin KPSS puanlarının bulunması gerektiği vurgulandı. Uzman yardımcısı pozisyonunda çalışmak isteyecek kişilerin; kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması, T.C vatandaşı olması, sağlık problemi bulunmaması, takım çalışmasına yatkın olması, temsil yeteneği güçlü olması, dış görünüşüne özen göstermesi, iletişim ve muhakeme yetenekleri gelişmiş olması, kamu zararına faaliyette yer almamış olması, kamudaki bir görevinden disiplinsizlik suçu nedeniyle uzaklaştırılmamış olması, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olması, mesai saatlerine özen gösterecek olması, herhangi bir suç nedeniyle hüküm giymemiş olması, yüz kızartıcı bir suça karışmamış olması şeklinde ortak şartlardan uygunluk sağlaması gerekmektedir.

Başvurular ve diğer detaylar

İlana başvurular kurumun resmi web adresi üzerinden 15 günlük süre içerisinde gerçekleştirilebilecektir. İlgili ilan 26.12.2018 tarihinde yayımlanmıştır ve başvuru süreçleri hala devam etmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, aşağıda yer alacak bağlantıdan kılavuza erişim sağlayabilirler. Başvuru yapacak adayların KPSS taban puanlarının en az 80 ve YDS puanlarının ise en az 70 olması gerekli görülmektedir. İlgili puanları doğrultusunda adaylar sıralanacak ve oluşturulacak listeyle belirtilen kişi sayısı kadar aday sınava alınacaktır. Sözlü sınavda adayların; ifade, muhakeme, genel yetenek ve genel kültür, kendini geliştirme becerisi ve mesleki bilgileri ölçümlenecektir.

Kılavuz için tıklayınız.

YORUM EKLE