TSE En Az Lise Mezunu 40 Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!

Türk Standartları Enstitüsü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı memur personel alımı ilanı yayımlamıştı. Ancak başvurular bugün itibari ile sona eriyor.

TSE En Az Lise Mezunu 40 Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!

Ağustos ayında Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Türk Standartları Enstitüsü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyonlarda personel alım duyurusu yayımlamıştı. Başvuruların 18 Eylül 2017 tarihi itibari ile başlaması ile birlikte artık başvurular sona eriyor! Hala başvuru yapmamış olan adaylar ve başvuru işlemlerini tamamlamamış olan adaylar bir an önce başvurularını tamamlamarı gerekmektedir. 

Buna göre Türk Standartları Enstitüsü Merkez ve Taşra Teşkilatına istihdam etmek üzere 12 TSE uzman yardımcısı, 2 avukat, 24 memur ve 2 Şoför olmak üzere toplamda 40 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacak. Adaylar Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılacak olan sözlü sınava katılarak başarılı olanlar ise kadroya alınacaktır. Adaylar sınava katılabilmeleri için aranan bütün nitelikleri taşımaları zorunludur.

ADAYLARDAN SINAV İÇİN ARANAN ŞARTLAR:

Türk Standartları Enstitüsü memur personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, TSE Uzman yarcımsı ve Avukat kadrolarına başvuru yapacaklardan 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Uzman yardımcısı için KPSSP3 ve avukat kadrosu için KPSSP4 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Şoför ve Memur kadroları için 2016 yılında ÖSM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Memur kadrosu için KPSSP93 ve Şoför kadrosu için lise düzeyindeki sınavdan KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, yerleştirkleri ilde en az 5 yıl kalmayı kabul edebilecek olmak,, Türkiye’nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak. Şartları aranacaktır.Ayrıca adaylar her kadro için aranan özel eğitim şartlarını taşımak zorundadırlar. Bunlara ilanın sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Türk Standartları Enstitüsü alım yapmakta olduğu kadrolar için son güne gelindi. Başvurular 18 Eylül 2017 tarihinde başlamıştı. Ancak adaylar başvrularını en geç bugün ( 02 Ekim 2017 ) itibari ile sonlandırmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular, Enstitünün resmi internet sitesinde yer alan (//www.tse.org.tr) duyurular sayfasından elektronik ortamda başvuru formu ile özgeçmişlerini oluşturarak ve fotoğraf ve mezuniyet belgelerini elektronik ortama aktararak başvurularını gerçekleştireceklerdir. Enstitünün başvuru süresini uzatma hakkı saklıdır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın tam metnine ulaşabilirler.

https://goo.gl/UzAo4M

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 20:59

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE