TİSKİ 50 KPSS Puanı İle Memur Alımı Başladı! Başvuru Şartları Nedir?

TİSKİ memur personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. Başvurular bugün itibari ile başladı ve adaylar başvuru şartlarına göre başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İşte detaylar.

TİSKİ 50 KPSS Puanı İle Memur Alımı Başladı! Başvuru Şartları Nedir?

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı olan TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda toplamda 51 kişilik boşluk ile alım yapacağını belirtti. Buna göre, 22 Kasım 2018 tarihi itibari ile yayıma gire ilan için başvurular bugün ( 06 Aralık 2018 ) itibari ile başladı ve adaylara verilen süre içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

ALIM POZİSYONLARI NEDİR?

TİSKİ genel müdürlüğü 51 kişilik boş kadro ile, Mühendis, Kimyager, Tekniker, teknisyen ve Veri Hazırlama ve Kontrol memuru ve Düz memur alımı yapacak. Buna göre, 2 Memur, 20 VHKİ, 7 Teknisyen, 5 Tekniker, 2 Kimyager ve 14 Mühendis alımı yapacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

İlgili ilan için başvurular 06 Aralık 2018 tarihi itibari ile başladı ve adaylar başvurularını en geç 12 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü İnsan kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle genekl ve özel nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Buna göre genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurlarının 48. maddesine göre, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları,alım pozisyonuna göre eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 13:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman t
osman t - 2 yıl Önce

anababa günü olmuş belediyen,nm öün gitmeyin boşuna

erdogan
erdogan - 2 yıl Önce

e devletteki mezuniyet belgesi geçerli olur mu

Ergin
Ergin - 2 yıl Önce

Lisans mezunlarına yaş sınırı 42 olsun iki ünv. Mezunu donanımlı insanlar iş bulamıyor yazık günah ya...

Hacı BABA.
Hacı BABA. - 2 yıl Önce

şİMDİ sİYASETİN CİRİT ATTIĞI BİR DÖNEMDE GENELDEN belediye PERSONEL ALIRMI. kALDIKİ akp.