TİSKİ 50 KPSS İle 6 Unvanda 51 Memur Personel Alımı Yapacak!

TİSKİ KPSS'den en az 50 ve üzeri puan alanların başvuru yapabileceği 51 memur alım ilanı açıklandı. Devlet Personel Başkanlığından yapılan TİSKİ memur alımı 6 unvanda yapılacak ve başvurular ilerleyen günlerde alınmaya başlanacak. İşte detaylar..

TİSKİ 50 KPSS İle 6 Unvanda 51 Memur Personel Alımı Yapacak!

TİSKİ 51 memur alımı yapacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TİSKİ ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı açıklandı. TİSKİ Genel Müdürlüğünün ihtiyaç bulunan kadrolarındaki atamalarda; 657 sayılı Devlet memurları kanunda belirtilen şartları taşıyan adaylardan, belirtilen ilandaki kadro sayısının 5 katı kadar aday sözlü sınava çağırılacak. Toplamda 51 kişilik alımda; Teknik Hizmetler Sınıfından Mühendis, Kimyager, Tekniker ile Genel İdari Hizmetler Sınıfından; Veri Hazırlama Kontrol işletmeni ve Memur kadrolarında alımlar yapılacak.

BAŞVURU DETAYLARI;

Adayların lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerden mezun olmaları, başvuru yapılacak olan kadrodaki belirlenen bölümlerden mezun olan adayların kamu personeli seçme sınavından ilgili puan türünden en az 50 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru genel şartlarında adayların T.C. vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, askerlik durumu itibari ile askerlik ile ilişiği bulunmaması, yapmış, ertelemiş olması istenilmektedir. Görevini sürdürmeye engel akıl ya da beden engeli bulunmaması, ilan detaylarında belirtilen diğer özel şartları taşımaları yapılacak güvenlik soruşturmasından göreve başlamasına bir sakınca bulunmaması, Türk Ceza Kanunun 53. maddesindeki suçlardan mahkum olmaması istenilmektedir.

BAŞVURU VE SINAV TARİHİ;

Başvurular 6 Aralık tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise 12 Aralık tarihi saat 17:00'a kadar devam edecek. Şahsen ya da iadeli taahhütlü posta ile başvuru yapılabilecek. Sınava girmeye hak kazanan adaylar 17 Aralık tarihinde ilan edilecek. 19 Aralık tarihinde saat 09:00'da sözlü sınav başlayacak sözlü sınavda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları, Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneği soruları yöneltilecek.

İlana erişmek için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 00:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE