TİKA Memur Alımı 2016

TİKA memur alımı yapacak. TİKA bünyesinin memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı toplamda 15 adet memur alacak. Sizde TİKA ailesine katılmak için ilanın devamını inceleyiniz.

TİKA Memur Alımı 2016
TİKA memur alımı yapacak. TİKA bünyesinin memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı toplamda 15 adet memur alacak. Sizde TİKA ailesine katılmak için ilanın devamını inceleyiniz.

Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı 18 Mayıs 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde çalışan ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 15 adet Uzman Yardımcısı alacak. Alımı yapılacak Uzman yardımcıları Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının yapacağı giriş sınavı ile belirlenecektir. 

Alımlar hangi bölümlerde Gerçekleşecek ve Şartlar nelerdir ?

2 adet İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu, 1 adet Mimarlık Bölümü, 2 adet Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İktisat , 1 adet İşletme mezunu, 2 adet Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi, 3 adet Uluslararası İlişkiler ve 1 adet maliye bölümü mezunu olmak üzere toplamda 15 adet Uzman yardımcısı alınacaktır. 
  • 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinde yer alan A bendindeki şartları taşıyan adaylar,
  • 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
  • Son Başvuru tarihi itibari 2014 yılı ile 2015 yıllarından Ösym tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 puan almış olan adaylar ( her bölüm için ayrı KPSS puan türü aranmaktadır. ),
  • 2014 yılı için Sonbahar, 2015 yılı için İlkbahar ve Sonbahar, 2016 yılı için İlkbahar dönemlerinde İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinden birinden en az B düzeyinde puan almış olmak veya Yükseköğretim Kurulunca buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.
Başvurular hangi tarih aralığında ve nereye yapılacaktır?

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 23 Mayıs 2016 tarihi ile 03 Haziran 2016 tarihleri arasında saat 18:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, elektronik ortamda //www.tika.gov.tr web adresinde bulunan sınav linki veya doğrudan //sinav.tika.gov.tr web adresinden istenen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve istenen belgelerin başvuru tarihi bitimine kadar TİKA Başkanlığı (İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı) GMK Bulvarı No: 140 Çankaya/ANKARA adresine şahsen, elden veya posta yolu ile iletilmesi ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yapılmayan başvurular dikkate alınmaz. Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnini inceleyebilir ve sınav hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE