THY KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Çok Sayıda Kabin Memuru Alıyor! İşte Detaylar

Türk Hava Yolları tarafından yayımlanan ilanda kabin memuru pozisyonu için personel alımı yapılacağı aktarıldı. Kabin memuru olmak isteyen adaylar için tüm detaylar haberimizde yer almaktadır...

THY KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Çok Sayıda Kabin Memuru Alıyor! İşte Detaylar

Türk Hava Yolları tarafından yayımlanan ilanlarda kabin memuru pozisyonu için alım yapılacağı aktarıldı. Kabin memuru pozisyonunda görev almak isteyen, iletişim becerisi yüksek, insan ilişkilerine önem veren, iletişimi kuvvetli, .TC vatandaşı olan, yüz kızartıcı suç işlememiş ve diğer başvuru şartlarını taşıyacak kişiler başvuruda bulunabileceklerdir. Yayımlanan ilandaki diğer detaylara aşağıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Adaylarda aranacak şartlar

En az lise mezunu olmak,

Adli sicil kaydı bulunmamak,

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (raporla belgelendirilmeli),

Üniforma giyildiğinde vücudundaki dövme, piercing gibi şeylerin dışarıdan görünemiyor olması gerekmekle beraber, yanık izleri vs. de bu duruma dahil edilmiştir.

Erkek adaylar için askerlik şartı

Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış ya da en az iki yıl süreyle tecilli olmak gibi şartlar aranmaktadır. Ek olarak boy ve kilo şartları adaylarda aranan diğer şartlar arasında yer almaktadır. Bu şartlara aşağıda erişim sağlayabilirsiniz.

Boy ve kilo şartları

Bayan adaylar için 160 - 180 cm erkekler için de 170-190 cm arasında boya sahip olunması gerekmektedir. Adayların boy ve kiloları orantılı olmalıdır.

Başvurular nasıl ve nereden yapılır?

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvurularını THY A.O resmi web adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvurularda online olarak değerlendirmelerin yapılacağı aktarılmakla beraber, başvuru formunun doldurulmuş olması da gerekmektedir.

Yayımlanacak tüm THY kabin memuru alımlarından ve başvuru detaylarından anında haberdar olmak için iOS ve Android mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak uygulama mağazalarından indirmeyi unutmayınız.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 00:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökçen İpek
Gökçen İpek - 2 yıl Önce

Bu iş ilanına nasıl başvuru yapabilirim

neşe  bozdağ
neşe bozdağ @Gökçen İpek - 2 yıl Önce

web sitesinden yapiloyo oyle yazmis ibarede??

CEMAL ADSAN
CEMAL ADSAN - 2 yıl Önce

Ya şu boy ve yaş kriterleri için b ir çözüm bulsunlar