THY 2600 Kabin Memuru ve Pilot Alacak! İşte Başvuru Şartları ve Detaylar

Türk Hava Yolları bünyesine önümüzdeki yıl itibariyle 2600 kabin memuru ve pilot alımı yapılacak. Yürütülecek alımlarda adaylarda aranacak şartlara ve diğer detaylara haberimizden erişim sağlayabilirsiniz.

THY 2600 Kabin Memuru ve Pilot Alacak! İşte Başvuru Şartları ve Detaylar

İlgiyle takip edilen ilanların başında gelen Türk Hava Yolları memur alımlarında yeni bir kadroya yönelik müjdeli haber kamuoyuna aktarıldı. Müjdeli haberde kabin memuru ve pilot kadrolarına yönelik alımların yapılacağı bilgisi verildi. İlgili açıklamalardan öne çıkan başlıklara haberimizde yer vermeye çalışacağız. Müjdeli haberin detaylarına göz atacak olursak, şunları söylemek mümkün olacaktır:

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılan açıklamada bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağına yer verildi. Açıklamasında THY genel müdürü Bilal Ekşi " Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı'nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak. " ifadelerini kullandı.

Kabin memuru olma şartları neler?

Kabin memuru pozisyonunda görev alacak kişilerin, kurumdan kuruma farketmekle birlikte çok iyi İngilizce bilmeleri, T.C vatandaşı olmaları, askerlik hizmetini tamamlamış olmaları, prezentabl olmaları, uygulanabilecek spor mülakatlarından başarıyla ayrılabilmesi, iletişim becerileri gelişmiş olması, sağlık problemi bulunmaması, kamu haklarından mahrum edilmemiş olması, özgüveni yüksek, muhakeme yeteneği gelişmiş olması ve temsil yeteneğinin bulunması gerekli görülmektedir. İlanlara başvuracak kabin memuru adaylarına sözlü sınavlar da uygulanabilmektedir. Bu sınavların ardından adayların ilgili pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlanmaktadır. Ek olarak bu pozisyona başvuracak kişilerin yurt içi ve yurt dışı seyahat engelinin bulunmaması da gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan
Volkan - 2 yıl Önce

Başvurular nerden ne zaman başlayacak