SPK Memuru Alımı Başvuru Süreci Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere farklı KPSS puanına sahip 20 memur alımı yapacak. Başvuru süreci ve detayları şöyledir.

SPK Memuru Alımı Başvuru Süreci Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Sermaye Piyasası Kurulu dün yayımladı ilana göre bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere alım yapacağını ilan etmişti. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre SPK yapacağı Meslek personel yardımcılığı giri şsınavı ile 20 uzman yardımcısı alımı yapacak. ilgili sınav için başvuru süreci bugün ( 18 Eylül 2019 ) itibari ile başladı ve adaylar başvurularını aşağıdaki nitelikler doğrultusunda gerçekleştirecekler.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

SPK ( Sermaye Piyasası Kurulu ) 20 uzman yardımcılığı giriş sınavına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A bendinde yer alan şartları taşımak, 2018 veya 2019 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavından KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 veya KPSSP28 puanı 75 puan ve üzeri puan almış olmak, Dört yıllık eğitim veren üniversitelerden mezun olmuş olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı için başvuru süreci başladı. İlgili ilan 17 Eylül 2019 tarihinde ilan edilmişti ve adaylar başvurularına 18 Eylül 2019 tarihi itibari ile başladılar. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 04 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Sermaye Piyasası Kurulu resmi inetrnet adresi olan www.spk.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İnternetten başvurularını yapan adaylar çıktısını alarak ve istenen belgeler ile birlikte en geç 07.10.2019 tarihi saat 17:30'a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dâhil 07.10.2019 tarihi saat 17:30'dan sonra Kurul kayıtlarına giren başvurular dikkate alınmayacaktır.

GİRİŞ SINAVI DETAYLARI:

Adayların söz konusu sınava katılabilmeleri için KPSS den yüksek puan almış olmaları gerekmektedir. Söz konusu sınava kadro sayısının 20 katı kadar aday yani 400 aday katılacak olup KPSS Puanı yüksek olan adaylar alınacaktır. Giriş sınavının yazılı aşaması 26-27 Ekim 2019 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları altı ayrı oturum şeklinde yapılacaktır.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE