Sınırsız Sayıda Memur Alımı Yapılacak! Alımlar Ne Zaman Başlıyor? İşte Detaylar

Kamuda görevden alınan personellerin yerine binlerce sınırsız sayıda memur alınacak peki başvurular ne zaman başlıyor ve detaylar nedir?

Sınırsız Sayıda Memur Alımı Yapılacak! Alımlar Ne Zaman Başlıyor? İşte Detaylar
Fethullahçı Terör Örgütü ve PDY bağlantısı bulunan kişilerin kamuda görevden atılma süreçleri devam ediyor. Şuana kadar açıklanan sonra rakamlara göre kamudan 66 binden fazla memur görevden uzaklaştırıldı. İlerleyen günlerde bu rakamın 70 bine kadar çıkması bekleniyor. Peki şunda kamuda ki bu boşluk nasıl doldurulacak? Alımlar ne zaman yapılacak?

Ne Zaman Alımlar Yapılacak

Basına yansıyan son rakamlara göre 66 binden fazla kişi görevden alındı. Bu kişilerin yeri hızla doldurulmaya çalışılacak çünkü kamu kurumlarının çalışmasında her hangi bir aksaklığın olmaması isteniyor. Milli Güvenlik Kurulunun kararı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde oylama ile kabul edilen Olağan Üstü Hal ilan edilmesi ile görevden atılan memurlar tekrar memur olamayacak.

Buna göre kamu kurumlarına alınacak olan kişi sayısı sınırsız yani neredeyse tüm başvurular kabul edilecek ve adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarına bakılacak. Başvurular ne zaman başlayacak ve alımlar ne zaman olacak bilinmiyor. Ancak adayların sözlü mülakatlara çağrılması öğrenildiği gibi Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen atamalarını Eylül 19 yani okullar açılmadan yapması beklenmektedir. İlerleyen günlerde bu konular hakkında daha detaylı açıklamalar hükümet ve Türkiye Cumhuriyet Devlet Personeli Başkanlığı tarafından duyurulması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ASİYE ÇAPKIN
ASİYE ÇAPKIN - 4 yıl Önce

NASIL BAŞVURUCAM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEL NO 5316273807

Aynur yakurudlu
Aynur yakurudlu - 4 yıl Önce

Ben ilkokul meyzunuyum %86 raporum var edirnede ve erdekte yasiyorumtercileri yaptim kuralari bekliyorum cok fazla ihtiyacim var oyrenme kabiliyetim yuksektir ilgilerinize arzederim

filiz ışık
filiz ışık - 4 yıl Önce

Lutfen bana yardimci olun işe cok ihtiyaci var bana ulasacaginiz numara 0507811 0400

hilal akman
hilal akman - 4 yıl Önce

Nereye başvuracağız form falan çıkmıyor ki ekrana.

AYSEL
AYSEL - 4 yıl Önce

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ MALİYE LİSANS MEZUNUYUM NASIL BAŞVURULAR YAPILACAK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

İŞTE ÖYLE
İŞTE ÖYLE - 4 yıl Önce

TA BURDA HABER YAPIYORLAR AMA KESİN Bİ BİLGİ VERİLMİYOR NASIL YAPILACAGI BİZLERE AÇIKLANMIYOR. ALINACAK KURUMLARI ARIYORUM BIZIM BOLE BİR İŞ ALIMINDAN HABERİMİZ YOK DİYORLAR. EEEEEEE. BU MILLET CANLA BAŞLA TAKIP EDİYOR LUTFEN DETAY VERİNİZ ASILSIZ BİR HABER DEGILSE.