Sermaye Piyasası Kurulu Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!

Sermaye Piyasası Kurulu personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı kadrolarda toplamda 38 memur alımı gerçekleştiriyor. Başvurular bugün son! Detaylar için haberimizi inceleyiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu Memur Alımı Başvuruları Bugün Son!
Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı başvuruları sona eriyor. Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki memur personel ihtiyacı için farklı pozisyonlarda toplamda 38 memur alımı gerçekleştirecek. Alım başvuruları Bugün ( 21 Nisan 2017 ) sona eriyor. Alınacak adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde sınava tabii tutulacak olup, Giriş sınavından başarılı olan adaylar kadrolara alınacaktır. 

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan yapılacak olup, ilk aşaması 06 mayıs 2017 tarihi ile sabah ve öğlenden sonra iki oturumda ve 07 Mayıs 2017 tarihinde öğlenden sonra ayrı bölümler halinde yapılacaktır. Adayların Giriş sınavına katılabilmeleri için kurulun aradığı sınav şartlarına uygun olması şarttır.  Sınav ile ilgili gelişme ve sınav sonuçları Sermaye Piyasası Kurulunun resmi internet sitesinde duyurulacaktır. 

ALIM KADROLARI

1- 8. derece kadrolu 25 adete kadar “Uzman Yardımcısı”
2- 5 adete kadar Bilişim Uzman Yardımcısı,
3- Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 8 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı,

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Sermaye Piyasası Kurulu alım yapacağı 38 memur adayından, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları,Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak,  Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak, 2015 yılı veya 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmaları şarttır.  Bu nitelikleri taşıyan adayların sınav başvuruları kabul edilecektir.

BAŞVURULAR BUGÜN SON!

Başvurular  şartları taşıması dahilinde, Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgelerin en geç son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde Kurula ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 00:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE