Sermaye Piyasası Kurulu Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı yaptığını duyurmuştu. Yapılan duyuruya göre gün itibari ile başvurular başladı. Son başvurular 21 Nisan 2017.

Sermaye Piyasası Kurulu Memur Alımı Başvuruları Başladı!
Sermaye Piyasası Kurulu bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini tamamlamak sureti ile çok sayıda memur alımı yapacağını belirtmişti. Sermaye Piyasası Kurulu duyurusunu Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapmış olup toplamda 38 kişilik boş kadrosu ile Uzman yardımcısı alımı yapacak. 

ALIMLARI GİRİŞ SINAVI BELİRLEYECEK

Sermaye Piyasası Kurulu alımını yapacağı 38 kişilik kadro ile adaylara giriş sınav sistemi uygulayacak. Yapılacak olan Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamada belirlenecek. Giriş sınavının ilk aşamas yazılı olarak yapılacak olup sınavda başarılı geçer not alan adaylar, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılacak olan sözlü sınava katılacaktır. 

Giriş sınavının yazılı bölümü 06 mayıs 2017 tarihi ile sabah ve öğlenden sonra iki oturumda ve 07 Mayıs 2017 tarihinde öğlenden sonra ayrı bölümler halinde yapılacaktır. Adayların Giriş sınavına katılabilmeleri için kurulun aradığı sınav şartlarına uygun olması şarttır.  Sınav ile ilgili gelişme ve sınav sonuçları Sermaye Piyasası Kurulunun resmi internet sitesinde duyurulacaktır. 

ADAYLARDAN KPSS ŞARTI ARANIYOR

Sermaye Piyasası Kurulu alım yapacağı adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyor. Adaylar 2015 yılı veya 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmaları şarttır. 

DİĞER ARANAN ŞARTLAR
  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları,
  • Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 
  • Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak,
  • Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak, Diğer nitelikler bakımından “Sınav Broşürü”nde gösterilen şartları taşımak şartları aranacak olup bunlar dışında her pozisyon için adaylardan öğrenim durumu ve mezunluk şartı farklıdır. 
ALIM KADROLARI

1- 8. derece kadrolu 25 adete kadar “Uzman Yardımcısı”
2- 5 adete kadar Bilişim Uzman Yardımcısı,
3- Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 8 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı,

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Sermaye Piyasası Kurulu 38 memur alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, en geç 21 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, şartları taşıması dahilinde, Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgelerin en geç son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde Kurula ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE