Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atama Kura Sonuçları Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığıyla 310 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atama kurasının gerçekleştirildiği duyuruldu.

Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atama Kura Sonuçları Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığıyla Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un imzasını taşıyan haberde 310 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kuralarının gerçekleştirildiği ifade edildi.

E-uygulama üzerinden personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere şehit yakını, gazi ve gazi yakını adaylarının atama kuraları gerçekleştirildi. Kura sonucunda 207’si erkek 103’ü kadın olmak üzere toplamda 310 personelin ataması gerçekleştirildi. Kura yöntemiyle yapılan atama hakkında konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımız ile maden kazası sonucu hayatını kaybeden işçilerimizin yakınlarının atama kurasını gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

HANGİ KADROLARDAN ATAMALAR YAPILDI

Bakanlık bünyesinde yapılan kura sonucunda mühendis, mimar, biyolog, psikolog, öğretmen, hemşire, veteriner hekim, tekniker, teknisyen, hizmetli, memur ve işçi ünvanlı kadrolardan personeller talep eden kamu kurum ve kuruluşlarda istihdam edecek.

Toplamda 310 personelin ataması yapılan listede maden kazalarında hayatını kaybeden 55 işçi yakını da bulunuyor. Bakanlığın bu ve buna benzer atama çalışmalarının devam edeceğinin müjdesini veren Bakan Selçuk, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak sosyal devlet anlayışı ilkemiz doğrultusunda yaşama geçirdiğimiz icraatlarımızla vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda; şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımız ile maden kazası sonucu hayatını kaybeden işçilerimizin yakınlarının atama kurasını gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 00:10
YORUM EKLE